O nas

Nasza grupa jest bardzo kameralna. W jej skład wchodzi dwanaścioro dzieci, w tym 7 dziewczynek i 5 chłopców. W naszej przedszkolnej przygodzie s. Marcelina i s. Dominika towarzyszą nam co dzień Czterolatki chodzą do przedszkola drugi rok, więc coraz lepiej się znają i nawiązują przyjaźnie. 4-latki przychodzą do przedszkola bardzo chętnie i uczestniczą w różnych zabawach i zajęciach. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawia im nauka tańców oraz śpiewanie piosenek. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków i bawią się w „majsterkowicza”. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. 4-latki starają się być miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała.

Plan dnia

RAMOWY PLAN DNIA

6.30 - 8.15 Oczekiwanie na dzieci, zabawy  wg indywidualnych potrzeb dzieci

8.15 - 8.30 Poranne ćwiczenia, przygotowanie do śniadania

8.30 - 9.00 Śniadanie

9.00 - 9.30 Modlitwa w kaplicy, zajęcia dydaktyczne

9.30 - 10.15 Zabawy dowolne w sali

10.15 - 10.30 Drugie śniadanie

10.30 - 11.30 Spacer, zabawy na placu zabaw, przygotowanie do obiadu

11.30 - 12.15 Obiad

12.15 - 14.00 Leżakowanie

14.00 - 14.20 Przygotowanie do podwieczorku

14.20 - 14.45 Podwieczorek

15.15 - 17.00 Odbiór dzieci, zabawy swobodne w sali lub na placu zabaw, praca indywidualna z dziećmi.

Zamierzenia dydaktyczne

PLAN PRACY WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNEJ

Grudzień 2019

Tydzień: MIKOŁAJU, CZEKAMY!

• „Kim był Święty Mikołaj?” – poznanie postaci biskupa Mikołaja
  • słuchanie i nauka piosenki Grudzień z Mikołajem (CD) zabawy rytmiczne
  • lepienie z plasteliny – rozwijanie sprawności manualnej
  • omówienie drogi listu od nadawcy do adresata
  • wycieczka na pocztę – wysyłanie

Tydzień: ZABAWA W TEATR

• wysłuchanie wiersza Maciejki Mazan Teatr cieni, rozmowa na temat treści wiersza
  • zabawa naśladowcza „Nasze cienie”
  • przedstawienie teatrzyku cieni Przygoda z Gwiazdką według tekstu opowiadania Barbary Rokickiej
  • odgadywanie zagadek, zabawa dydaktyczna „Prawda – fałsz”
  • aktywność plastyczna „Strach ma wielkie oczy – czy cienia należy się bać?” inspirowana wierszem Małgorzaty

Tydzień : : TROPY NA ŚNIEGU

• swobodna ekspresja ruchowa „Gawronek szuka zimy” połączona z zabawą ortofoniczną
  • zabawy badawcze: „Jaki jest śnieg?”, „Jaki jest lód?”, „Czy śnieg jest czysty?”rozmowa na temat: Czy można jeść śnieg?
  • rozwiązywanie zagadek połączone z pokazem rekwizytów – zimowych ubrań
  • oglądanie prezentacji multimedialnej z widokami zimowych krajobrazów połączone ze słuchaniem utworu muzycznego
  • „Zimowe widoki” – swobodna ekspresja malarska akwarelami techniką „mokre na mokrym”

Tydzień : STROIMY CHOINKĘ