Strona główna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej | Wydawnictwo i Sklep | Rekolekcje w Loretto | Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej
Jadłospis

 Żywienie w przedszkolu jest sprawą niezwykle istotną, wiąże się bowiem z zaspokajaniem podstawowej biologicznej potrzeby dziecka.s. Tymoteusza podczas prac w kuchniWiek przedszkolny jest okresem intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego, a to co spożywają dzieci wpływa bezpośrednio na ich samopoczucie i ważne czynności organizmu. 

Przedszkole Sióstr Loretanek posiada własną kuchnię wyposażoną w profesjonalny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie smacznych posiłków. IMG 5142 CopyPrzygotowywanie posiłków odbywa się z najwyższą starannością, przestrzegając zasad dobrej praktyki produkcyjnej i higienicznej oraz zasad HACCP zapewniających wyeliminowanie nadmiernych strat wartości odżywczej potraw. Jadłospis  przygotowywuje  siostra Tymoteusza we współpracy z dietetykiem. Siostra Tymoteusza posiada tytuł mistrza kucharskiego, dokłada zatem wszelkich starań, by posiłki nie tylko były zdrowe ale również smakowały dzieciom oraz dawały energię do codziennej nauki i zabawy.

 

Poniżej znajduje się jadłospis na najbliższy tydzień (19 - 23 października):

Jadlospis 2020_10_19-23 
 

    

 


Plik do pobrania: TUTAJ (pdf)


Jadłospis zaakceptował:

dyrektor przedszkola s.Dominika Szafran


 SMACZNEGO :)

 

Podstawowe alergeny pokarmowe - A

 1. Zboża zawierające gluten
 2. Skorupiaki
 3. Jaja
 4. Ryby
 5. Orzechy ziemne
 6. Soja
 7. Mleko
 8. Orzechy
 9. Seler
 10. Musztarda
 11. Ziarno sezamowe
 12. Dwutlenek siarki
 13. Łubin
 14. Mięczaki
 15. Gorczyca