Kronika przedszkolna 2014/2015

Zakończenie roku przedszkolnego

Dnia 26 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. W czasie Mszy Świętej dziękowaliśmy Bogu za wszelkie dobro i łaski udzielone nam w tym czasie. Każde dziecko otrzymało indywidualne błogosławieństwo. W poszczególnych grupach odbyły się występy, podziękowania oraz wręczenie dyplomów i pamiątek. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i wychowawcom za cały rok owocnej pracy i życzymy radosnego wypoczynku wakacyjnego.

Wyróżnienie w Konkursie Ogólnopolskim

Nasze przedszkole w br. szkolnym brało udział w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Efektem całorocznej pracy dzieci było otrzymanie certyfikatów: BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015 oraz PRZEDSZKOLE TALENTÓW. Bardzo cieszymy się z przyznanego wyróżnienia.

Festyn z okazji 10 rocznicy beatyfikacji ks. Ignacego Kłopotowskiego

Dnia 21 czerwca 2015 r. w parafii katedralnej św. Floriana Męczennika i św. Michała Archanioła odbył się Festyn z okazji 10. rocznicy beatyfikacji ks. Ignacego Kłopotowskiego. W programie, obok licznych atrakcji znalazł się również występ taneczny dzieci z naszego przedszkola.

Rodzinny wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej

Dnia 20 czerwca 2015 r. dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami przybyły do Loretto, aby podziękować Matce Bożej za wspólnie spędzony rok w przedszkolu. W ich intencji sprawowana była Msza św. przed cudowną figurą. Po niej odbyły się liczne atrakcje na świeżym powietrzu: spacer nad rzekę i do lasu, zabawy i tańce przy ognisku, pieczenie kiełbasek, rozgrywki sportowe i kącik plastyczny. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i radosną atmosferę.

Wizyta w Teatrze Baj

Dnia 15 czerwca 2015 r. dzieci z grupy 3- i 4- latków udały się do Teatru Baj na spektakl pt.: „Szałaputki". Mali widzowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy dwóch kurcząt, które zostały zaatakowane przez przebiegłego lisa oraz dzielnej, choć strachliwej myszki, która przybyła im na pomoc. Dzieci chętnie nawiązywały kontakt z aktorami i wczuwały się w przeżycia bajkowych postaci.

Bajka pt. „ Stare drzewo" w wykonaniu rodziców

Dnia 13 czerwca 2015 r. w przedszkolu czekała na dzieci miła niespodzianka. To za sprawą rodziców, którzy przygotowali dla swoich pociech przedstawienie z okazji Dnia Dziecka. Sala 3 – latków zamieniła się w piękny las, a rodzice wcielili się w role leśnych zwierząt. Było bardzo wesoło i radośnie, a w niektórych momentach trochę ....strasznie, szczególnie kiedy do lasu wkroczyli drwale z piłami. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Rodzicom należą się ogromne oklaski i serdeczne podziękowania za tak ambitne i twórcze przedsięwzięcie.

Pokaz taneczny

W dniach 10 - 11 czerwca 2015 r. dzieci, uczęszczające na zajęcia taneczne zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności. Każda z grup wykonała po kilka układów tanecznych. Przedszkolaki przez cały rok wytrwale doskonaliły i rozwijały swoje taneczne zdolności pod czujnym okiem pana Piotra, instruktora tańca. Goście byli bardzo mile zaskoczeni osiągniętymi efektami i nagrodzili dzieci gromkimi brawami.

Przejażdżki na kucyku

W dniach 9 - 10 czerwca 2015 r. pan Roman, prowadzący warsztaty przyrodnicze przywiózł ze swojej zagrody sympatycznego kucyka. Zabawa rozpoczełą się od opowiastek jeździeckich, podczas których dzieci dowiedziały się jak konie żyją, co jedzą oraz jak bezpiecznie się z nimi obchodzić. Każde dziecko mogło pogłaskać konika i odbyć miłą przejażdżkę.

Zobacz fotografie

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Wszystko, co żyje niech chwali Maryję".

Dnia 5 czerwca 2015 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Wszystko, co żyje niech chwali Maryję". Na konkurs wpłynęło 36 prac. Głównymi wyznacznikami przy ocenie były: zgodność z hasłem przewodnim konkursu, oryginalność ujęcia tematu, estetyka wykonania, pomysłowość oraz wkład pracy dziecka. Komisja konkursowa przyznała nagrody główne i wyróżnienia. Zwyciężyła praca wykonana przez Gabrysię Tobołę z grupy 5-latków. Składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Życzymy dalszego rozwijania i doskonalenia swoich plastycznych talentów oraz opieki Matki Bożej, na cześć której te piękne prace powstały.

Zajęcia plastyczne w plenerze

Dnia 29 maja 2015 r. maluszki wzięły udział w zajęciach na świeżym powietrzu. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała temu przedsięwzięciu. Dzieci wykonały zbiorową pracę plastyczną - kolorowe fajerwerki - za pomocą strzykawek i farb plakatowych. Pracowały z ogromnym zapałem i radością.