Kronika przedszkolna 2014/2015

Wycieczka do biblioteki

Dnia 6 maja 2015 r. dzieci z grupy 4 - latków odwiedziły bibliotekę w pobliskim Domu Kultury „Świt". Pani bibliotekarka udzieliła podstawowych wskazówek dotyczących korzystania z księgozbioru, oprowadziła po pomieszczeniach i działach bibliotecznych, zachęciła do częstego sięgania po książki i odwiedzenia okolicznych bibliotek. Dzieci wysłuchały też bajki połączonej z mini – teatrzykiem.

Dnia 14,15 i 16 stycznia 2015 r. dzieci  zaprosiły do przedszkola swoich Dziadków i Babcie, by świętować razem z nimi ich święto. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tego wydarzania: uczyły się piosenek,  wierszyków, zrobiły laurki i upominki. Najpiękniejszym prezentem była wspólna modlitwa podczas Mszy Świętej odprawionej w intencji przybyłych gości.