Kronika przedszkolna 2014/2015

Święto Mamy i Taty

W dniach 26 - 27 maja 2015 r. odbyły się występy dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. Każda z grup przygotowała program artystyczny i drobne, własnoręcznie wykonane upominki.

• Najmłodsza grupa przedstawiła inscenizację pt. „Majowa łąka". Dzieci wystąpiły w barwnych strojach: pszczółek, biedronek, motylków, bocianów i żabek. Poprzez wierszyki, śpiew i taniec wprowadziły rodziców w wiosenny nastrój i wyznały, jak bardzo ich kochają.
  • Grupa 4-latków przygotowała adaptację bajki Jana Brzechwy pt. „Kot w butach" w oryginalnej wersji językowej. Dzieci znakomicie opanowały trudny tekst i wspaniale wcieliły się w swoje role. Dodatkowymi atutami spektaklu były barwne stroje i piękne dekoracje.
  • Grupa 5-latków zaprezentowała baśń braci Grimm pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Aktorzy z dużym zaangażowaniem odegrali przygotowane wcześniej role. Występ bardzo podobał się wszystkim przybyłym gościom. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
  • Grupa 6-latków wystawiła bajkę pt. „Kopciuszek". Świetna gra aktorska, barwne stroje, znakomicie dobrana muzyka i wesoły tekst wprowadziły radosną atmosferę wśród zebranych rodziców. Przedstawienie zakończył pokaz tańców: poloneza oraz polki irlandzkiej z instrumentami.

3-latki:

4-latki:

5-latki:

6-latki:

Dnia 14,15 i 16 stycznia 2015 r. dzieci  zaprosiły do przedszkola swoich Dziadków i Babcie, by świętować razem z nimi ich święto. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tego wydarzania: uczyły się piosenek,  wierszyków, zrobiły laurki i upominki. Najpiękniejszym prezentem była wspólna modlitwa podczas Mszy Świętej odprawionej w intencji przybyłych gości.