Kronika przedszkolna 2015/2016

Spotkanie z policjantem

Dnia 13 maja 2016 r. do naszego przedszkola przybył zaproszony gość – policjant z Wydziału Ruchu Drogowego. Pan policjant zapoznał dzieci z swoim umundurowaniem oraz elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Wyjaśniał jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Wszystkie dzieci wspólnie z Panem policjantem przećwiczyły bezpieczne przejście przez pasy.Z wielkim zainteresowaniem obejrzały pokaz kierowania ruchem ulicznym przez policjanta. Starsze grupy wspólnie z policjantem rozwiązywały filmowe zagadki SpongeBoba dotyczące prawidłowego poruszania się po drogach pieszo i na rowerze oraz bezpiecznego podróżowania samochodem z rodzicami. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas wizyty zaproszonego gościa stanął na terenie przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę w tylnej części policyjnego wozu. Ponadto przedszkolacy mogli posłuchać sygnałów policyjnej syreny.