Kronika przedszkolna 2015/2016

Msza św. w intencji rodziców

Dnia 31 maja o godz. 16. 30 w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Rodziców. Eucharystii, w której modliliśmy się o światło Ducha Świętego w wychowywaniu dzieci, przewodniczył ks. Mariusz Zakrzewski – pallotyn (wujek jednej z naszych przedszkolanek). Homilię Ks. Neoprezbiter rozpoczął od pokazania dzieciom prezentów, jakie otrzymał z racji przyjętych święceń kapłańskich. Następnie przeprowadził z dziećmi dialog dotyczący osób, które mogły je ofiarować. Przedszkolaki wspaniale odczytały intencje młodego Kapłana i zauważyły, iż najcenniejsze prezenty otrzymujemy od Boga oraz Rodziców. Nawiązując do okazji, która nas zgromadziła - Dzień Matki i Ojca - ks. Mariusz zachęcił dzieci do okazywania wdzięczności Rodzicom, poprzez najprostsze gesty: przytulenie czy buziaki. Na zakończenie Mszy Świętej każda Rodzina otrzymała prymicyjne błogosławieństwo, które miało formę uroczystego nałożenia rąk i krótkiej modlitwy. Oczywiście ks. Mariusz pamiętał o zbliżającym się Dniu Dziecka i ucieszył przedszkolaków ulubionymi cukierkami. Ks. Mariuszowi Zakrzewskiemu serdecznie dziękujemy za przewodniczenie Eucharystii i zapewniamy o modlitwie. Dziękujemy również P. Beacie Więcek i grupie czterolatków za przygotowanie oprawy muzycznej podczas Eucharystii. Wszystkim zaś, którzy się włączyli w naszą modlitwę niech Dobry Bóg błogosławi.