Kronika przedszkolna 2015/2016

W świecie eksperymentów – cykl zajęć badawczych w grupie 4 latków

Przez cały rok przedszkolny 2015/2016 grupa 4 – latków uczestniczyła w cyklu zajęć badawczych pt. „W świecie eksperymentów". Zajęcia były połączeniem świetnej zabawy i dużej dawki wiedzy. Dzieci przy współpracy rodziców wybierały i przygotowywały eksperyment, który później samodzielnie na forum grupy prezentowały. Do eksperymentów, które wzbogaciły doświadczenie poznawcze przedszkolaków możemy zaliczyć eksperymenty takie jak: Baterie ziemniaka – czyli wszystko o tym, jak i dlaczego ziemniak może przewodzić prąd; Co jest potrzebne do spalania?; Lewitująca piłeczka – prawo Bernoulliego; Jak powstaje erupcja wulkanu i wiele innych. Zajęcia pozwoliły na odkrywanie tajemnic świata, poznając w praktyce wiedzę z takich dziedzin nauki jak: chemia, fizyka, biologia, przyroda. Mali odkrywcy mogli również pokazać swoje zdolności autoprezentacji, a dla nieśmiałych przedszkolaków była to okazja do przełamania swoich lęków i obaw przed publicznym występem.

Chętnych Rodziców, Dzieci zapraszamy do obejrzenia Księgi Eksperymentów, która znajduje się TUTAJ w zapisanym pliku PDF.