Kronika przedszkolna 2015/2016

Projekt badawczy pt. „Buty"

W dniach 16 - 31 maja 2016 r. grupa 4 – latków po raz pierwszy miała okazję pracować metodą projektu. Na motyw przewodni wybraliśmy temat „Buty". Metoda projektu stawia przede wszystkim na rozwój myślenia dziecka, na samodzielne poszukiwanie wiedzy. Nauczyciel podąża za dzieckiem i za jego zainteresowaniami. Metodą projektu pracowaliśmy 2 tygodnie. Projekt „Buty" przyniósł nam wiele radości, zabawy i sporej dawki wiedzy. Staraliśmy się, aby nasze działania były praktyczne i wykorzystywały potencjał przedszkolaków. 4 – latki stworzyły siatkę pytań, na które poszukiwaliśmy odpowiedzi, prowadząc projekt. Nasze działania badawcze przewidywały:

•Sznurowanie butów;

•Etapy czyszczenia butów;

•Szkice buta;

•Poznawanie rodzajów butów;

•Parowanie butów i dokonywanie podziału butów wg kategorii: damskie, męskie, dziecięce;

•Wizyta w pracowni szewskiej i sklepie obuwniczym;

•I wiele innych...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z projektu 4 – latków „Buty".