Kronika przedszkolna 2015/2016

Wyjazd rodzinny do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej

Dnia 25 czerwca 2016 r. Matka Boża Loretańska przywitała nas piękną słoneczną pogodą. Myślimy, że cieszył Ją widok dzieci z naszego przedszkola, ich rodzeństwa, rodziców, dziadków, wychowawców i sióstr wokół ołtarza - rozpoczęliśmy nasze spotkanie od Mszy Św. Po niej rodzice przedszkolaków odczytali Akt Zawierzenia Dzieci i ich Rodzin Matce Bożej Loretańskiej i bł. ks. Ignacemu Kłopotowskiemu, oraz rozdali przygotowane wcześniej myśli bł. Ignacego.

Po wspólnej modlitwie był czas na posiłek a po nim gromadnie udaliśmy się nad rzekę. Było upalnie, a więc półtorej godziny spędzonej w wodzie na bieganiu, pluskaniu, chlapaniu i poszukiwaniu małży było wspaniałym czasem orzeźwienia. Po kąpieli w rzece rozpoczęło się grillowanie. W międzyczasie wychowawcy prowadzili dla dzieci zabawy sportowe, taneczne, funkcjonował też kącik plastyczy. Rodzice brali udział w zabawach, prowadzili rozmowy i kibicowali Polskiej drużynie, która w tym czasie rozgrywała mecz ze Szwajcarią. No i wygraliśmy. Nie tylko mecz - wygraliśmy dobry czas dla przedszkolaków i ich opiekunów pod płaszczem Matki Bożej Loretańskiej.