Strona główna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej | Wydawnictwo i Sklep | Rekolekcje w Loretto | Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej
Msza Święta kończąca rok przedszkolny 2016/2017

Dnia 23 czerwca 2017 r. o godz. 16. 30. w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej odbyła się Msza Święta kończąca rok przedszkolny 2016/2017. Eucharystii przewodniczył o. Łukasz Przybyło – klaretyn - który razem z dziećmi, rodzicami i personelem przedszkola dziękował za wszelkie otrzymane dobro w mijającym czasie nauki i pracy oraz prosił o Boże błogosławieństwo na nadchodzące wydarzenia. Wyjątkowo ważnym momentem okazała się homilia, do której wygłoszenia o. Łukasz zaprosił dzieci. Przyjęła ona charakter dialogu, w którym dzieci opowiadały czego się nauczyły w przedszkolu, szczególnie zwracając uwagę na rozwój duchowy. Podczas Mszy Świętej Rodzice złożyli na ręce s. Dominiki – Dyrektor przedszkola – podziękowania wszystkim pracownikom za wszelki trud i wysiłek włożony w rozwój dzieci, zarówno intelektualny jak i duchowy, oraz życzyli aby wiele pragnąć i o wiele prosić, bo jak mawiał ks. Ignacy Kłopotowski: „Pan Jezus chce dawać człowiekowi dużo, bardzo dużo". Na zakończenie przedszkolaki wraz obecnym na Eucharystii rodzeństwem przyjęły uroczyste, indywidualne błogosławieństwo.

Zobacz fotografie

Wycieczka do Łazienek Królewskich

Dnia 22 czerwca 2017 r. dzieci z grupy 3 i 4 latków wybrały się na wycieczkę autokarową do Łazienek Królewskich, które już na wejściu powitały nas pięknym słonkiem i zielonym widokiem roślin. Kiedy udaliśmy się w dalszą drogę ujrzeliśmy dwa pomniki- Henryka Sienkiewicza i Fryderyka Chopina. Kontynuując spacer okazało się, że w Łazienkach mieszka mnóstwo wiewiórek, które bardzo szybko przemieszczały się po gałęziach drzew. Udało się nam spotkać również pięknego pawia. Gdy już troszkę się zmęczyliśmy i zgłodnieliśmy, odbył się piknik na pięknej polance. W czasie wycieczki nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców. W dalszym etapie spaceru zobaczyliśmy piękny Pałac na Wodzie i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Wróciliśmy do przedszkola zmęczeni ale bardzo szczęśliwi i zadowoleni.

Zobacz fotografie

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

Dnia 21 czerwca 2017 r. grupy 5 i 6-latków wyruszyły na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Na miejscu czekał nas park pełen pięknych i ciekawych roślin. Pracownicy ogrodu poprowadzili dla nas zajęcia pozwalające na poznawanie ogrodu wszystkimi zmysłami; między innymi wyszukiwaliśmy ukryte pudełka z różnymi częściami roślin a potem z zebranego materiału wykonywaliśmy kompozycje plastyczne. Inną zabawą było poszukiwanie roślin, które mieściły się w określonych wcześniej, wyznaczonych przez rzut kostką kategoriach, były np. pomarańczowe i gładkie lub zielone i kolczaste. Po zajęciach mieliśmy poczęstunek pod starą pamiętającą czasy ostatniej wojny sosną, a potem mogliśmy swobodnie przejść się po okolicy. Bardzo podobały nam się lilie wodne. To było bardzo przyjemne zielone przedpołudnie.

Zobacz fotografie

Festiwal Piosenki Angielskiej

Dnia 20 czerwca 2017 r. dzieci z wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w języku angielskim. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz rozwijanie zdolności wokalnych dzieci. Gorące brawa, które odebrali od publiczności mali artyści należą się także Pani Monice, za trud włożony w przygotowanie występów.

Zobacz fotografie

Pokazy taneczne

W dniach 12 - 13 czerwca 2017 r. dzieci, uczęszczające na zajęcia taneczne zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności. Każda z grup wykonała po kilka układów tanecznych. Przedszkolaki przez cały rok wytrwale doskonaliły i rozwijały swoje taneczne zdolności pod czujnym okiem pana Piotra, instruktora tańca. Goście byli bardzo mile zaskoczeni osiągniętymi efektami i nagrodzili dzieci gromkimi brawami.

Zobacz fotografie

Turniej sportowy

Dnia 13 czerwca 2017 r. pięciolatki i sześciolatki uczestniczyły w turnieju sportowym na terenie przedszkolnego placu zabaw. Zawodnicy brali udział w konkurencjach biegu na czas, slalomu z wykorzystaniem różnych przyborów gimnastycznych, rzutu do celu. Były też "skoki kangurów" oraz toczenie piłki. Uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju oraz puchary za osiągnięcie wysokich wyników. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Zobacz fotografie

Udział w Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek"

Dnia 4 czerwca 2017 r. na terenie Parku Bródnowskiego odbył się Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek". Nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło w nim udział. Dzieci z grupy 5 i 6 latków pod opieką Pana Piotra zaprezentowały układy taneczne. Gratulujemy udanego debiutu na dużej scenie.

Zobacz fotografie

ABC bezpiecznego korzystania z wind i schodów ruchomych

Dnia 2 czerwca 2017 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie dotyczące bezpiecznego korzystania wind oraz chodników i schodów ruchomych przez dzieci oraz dorosłych. Zajęciom profilaktycznym przewodniczył Prezes spółki Schindler Polska – p. Paweł Wierzbicki, który do przedszkola przybył razem ze współpracownikami: p. Małgosią oraz p. Wiesławem. Goście w bardzo interesujący i aktywizujący sposób zapoznali dzieci z zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego eksploatowania urządzeń dźwigowych. Przedszkolaki dowiedziały się m. in. w jaki sposób działa winda oraz z jakich elementów jest zbudowania a także poznały system poruszania się schodów i chodników ruchomych, który przez pracowników spółki Schindler został porównany do „napędu rowerowego", czyli kół i łańcucha. Dzieci poznały także znaczenie przycisków: „stop" oraz „dzwonek", które służą, do reagowania w sytuacji niebezpieczeństwa. Najbardziej poruszającym akcentem spotkania, okazała się możliwość przymierzenia elementów ochronnych niezbędnych przy montażu czy konserwacji wind, czyli kasków ochronnych, kamizelek odblaskowych, specjalnego obuwia czy okularów i słuchawek ochronnych. Na zakończenie spotkania odbył się „test przedszkolaków" sprawdzający zdobytą przez nich wiedzę i otrzymały nagrody w postaci firmowych upominków. Dziękujemy serdecznie p. Pawłowi Wierzbickiemu oraz przybyłym do przedszkola pracownikom firmy Schindler za troskę o bezpieczeństwo naszych najmłodszych pokoleń i przeprowadzenie zajęć.

Zobacz fotografie

Msza Święta w intencji rodzin

Dnia 1 czerwca 2017 r. w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z okazji Dnia Dziecka oraz niedawno przeżywanego w przedszkolu Dnia Matki i Ojca o godz. 16.30 odbyła się uroczysta Msza Święta. Podczas Eucharystii, której przewodniczył o. Tomasz Książkiewicz, prosiliśmy o światło Ducha Świętego dla Rodziców by z miłością i cierpliwością wychowywali swe dzieci. Podczas wygłoszonej homilii Ojciec podkreślił trud i odpowiedzialność Rodziców, a jednocześnie zaznaczył, iż prawdziwy wzrost dziecka w łasce i mądrości u Boga i ludzi jest możliwy jedynie w rodzinie. Na zakończenie Eucharystii odbyło się indywidualne błogosławieństwo dzieci, do którego przedszkolaki zaprosiły także swoje rodzeństwo.

Zobacz fotografie

Warsztaty florystyczne

Dnia 31 maja 2017 r. w grupie 6 latków odbyły się warsztaty florystyczne prowadzone przez mamę Szymona, która opowiedziała nam kilka słów o zawodzie florysty. Następnie dzieci samodzielnie tworzyły kompozycje z żywych kwiatów margaretek, poznając poszczególne etapy wykonywania tego typu dekoracji. Warsztaty wywołały w dzieciach pozytywne emocje i zadowolenie z efektów wykonanej pracy. Mama Szymona zakupiła tak dużo kwiatów, że z warsztatów florystycznych mogła skorzystać również grupa 5 -latków pod kierunkiem s. Marczeliny.

Zobacz fotografie

Poświęcenie i otwarcie wyremontowanego placu zabaw

Dnia 30 maja 2017 r. odbyło się poświęcenie i otwarcie wyremontowanego placu zabaw Przedszkola Sióstr Loretanek. Na uroczystość przybyli zacni Goście, a wśród nich Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Loretanek razem z Asystentką Generalną, s. Przełożona Domu Zakonnego na Bródnie, ks. Tomasz Książkiewicz, i oczywiście licznie zgromadzone przedszkolaki. Uroczystego poświęcenia sprzętu oraz placu dokonał o. Tomasz. W krótkim słowie skierowanym do dzieci, a także zgromadzonych wychowawców, pracowników przedszkola oraz Gości podkreślił wagę zabawy w życiu i rozwoju dziecka, oraz zaznaczył, iż zabawa jest działaniem, które wyróżnia człowieka spośród wszelkich innych gatunków stworzeń. Dzieci ze zniecierpliwieniem oczekiwały na moment kiedy zaczną zabawy na nowych sprzętach i bieganie po nowym podłożu, wszak remont trwał prawie miesiąc. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę trudu i starań by przedszkolaki mogły cieszyć się nowym placem zabaw i bawić się na nim bezpiecznie.

Zobacz fotografie

Wycieczka do przychodni weterynaryjnej

Dnia 30 maja 2017 r. grupa 6-latków poszła na wycieczkę do pobliskiej przychodni dla zwierząt, gdzie zgłębiały tajniki zawodu weterynarza. Na przykładzie pluszowego kota pani doktor pokazywała jak się bada czworonożnych pacjentów, prezentowała zdjęcia rentgenowskie, plansze ilustrujące najczęstsze choroby zwierząt oraz udostępniła do użytku wagę lekarską. W podziękowaniu pani doktor otrzymała od nas naszą wspólną pracę plastyczną - dzika z surowców wtórnych, który od razu trafił na półkę.

Zobacz fotografie

Wycieczka do Nadleśnictwa Jabłonna

Dnia 29 maja 2017 r. grupy 5 i 6 latków pojechały na wycieczkę do leśnej szkółki kontenerowej Skierdy na terenie Nadleśnictwa Jabłonna. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych na temat mieszkańców lasu, dowiedziały się jak przebiega proces wzrostu sadzonek drzew w warunkach kontrolowanych, spacerowały po lesie, bawiły się w zabawy sportowe oraz jadły pieczone kiełbaski.

Zobacz fotografie

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z okazji 100-lecia objawień fatimskich pt. „Spotkania dzieci z Matką Bożą"

Dnia 29 maja 2017 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Spotkania dzieci z Matką Bożą". Przygotowując swoje prace, dzieci miały możliwość zapoznania się z historią objawień oraz z orędziem fatimskim. Prace zostały wykonane różnorodnymi technikami: są to rysunki, prace malarskie, wyklejanki z różnych materiałów. Oceniając wysiłki małych artystów brano pod uwagę: wkład pracy dziecka, walory artystyczne, oraz oryginalność pomysłu. Mamy nadzieję, że nasz konkurs ucieszył Najświętszą Maryję Pannę.

Zobacz fotografie

Występ Rodziców z okazji Dnia Dziecka

Dnia 27 maja 2017 r. rodzice z naszego przedszkola, zrobili swoim pociechom wielką niespodziankę- przygotowali musical. Dzieci oraz wszyscy zebrani goście, po raz kolejny mieli okazję podziwiać talenty rodziców. Nasi artyści postawili sobie trudne zadanie- mieli pocieszyć smutną królewnę. Zaprosili wielu znanych dzieciom postaci, aby tego dokonać. Mieliśmy okazję spotkać między innymi: cztery słonie, Kaczkę Dziwaczkę, królewicza oraz pośpiewać znane i lubiane dziecięce przeboje. Wszyscy byli zachwyceni doskonałym przygotowaniem się artystów do swoich ról, wspaniałymi strojami i ogromną pomysłowością. Rodzice wzbudzili wśród publiczności zachwyt i podziw, co można było wywnioskować po ogromnych oklaskach i gratulacjach. Na zakończenie został przygotowany słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie przedstawienia.

Zobacz fotografie

Święto Mamy i Taty

W dniach 25 - 26 maja 2017 r. odbyły się występy dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. Każda z grup przygotowała program artystyczny i drobne, własnoręcznie wykonane upominki.

Zobacz fotografie

Wycieczka do zoo

Dnia 24 maja 2017 r. dzieci z grupy 3-latków oraz 4-latków udały się na wycieczkę do zoo. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały dzikie zwierzęta, a także opowiadały o tym, co zwierzęta lubią jeść lub jakie są ich ulubione zajęcia. W tak sprzyjającej atmosferze małym zwiedzającym udało się przemaszerować całe zoo bez większego zmęczenia i grymaszenia. A po powrocie do przedszkola opowiadaniom o spotkanych zwierzętach nie było końca...

Zobacz fotografie

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernika

Dnia 18 maja 2017r. grupa 3 – latków oraz 4 – latków postanowiły zrealizować swoje marzenia naukowe :) i udały się do Centrum Nauki Kopernika. Przedszkolaki otrzymały do dyspozycji przestrzeń podzieloną na 3 strefy: przyrodniczą, sportową i techniczną, w których mogły sprawdzić swoją wiedzę i możliwości. W pierwszej z nich największym zainteresowaniem cieszył się „plaster miodu" w którym dzieci mogły robić odciski dłoni czy twarzy. Atrakcją okazało się także poznawanie odgłosów leśnych zwierząt i rozpoznawanie ich po rodzaju skóry (kłująca, szorstka, twarda....) i zapachu. Miłym akcentem w tej strefie okazał się „wyścig motyli", gdzie przedszkolaki sprawdzały swoje możliwości oddechowe oraz ciemnia, w której dzieci z rączek tworzyły cienie zwierząt. Po krótkiej lekcji przyrodniczej nie mogło zabraknąć odrobiny ruchu, a więc zjeżdżalnia, ruchoma kładka i górka były także wykorzystane. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła 3 – cia strefa, która związana była z przyjemną zabawą w wodzie i poznawaniem konstrukcji wodnych. Dzieci zobaczyły jak powstaje wir wodny, poznały zasadę działania młyna wodnego i wodnej równoważni oraz metody budowania wodnych konstrukcji. Dziękujemy Organizatorom naszej „naukowej wycieczki" oraz wszystkim Opiekunom, bo dzisiejszego dnie nie zabrakło nam świetnej zabawy.

Zobacz fotografie

Rodzinny wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej

Dnia 13 maja 2017 r. w dniu 100 rocznicy objawień Fatimskich dzieci z naszego przedszkola, ich rodzeństwa, rodzice, dziadkowie, wychowawcy oraz siostry wybrali się na Dzień Rodzinny do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy Św., na której prosiliśmy o potrzebne łaski dla rodzin z naszego przedszkola. Po niej rodzice odczytali Akt Zawierzenia Dzieci i ich Rodzin Matce Bożej Loretańskiej i bł. ks. Ignacemu Kłopotowskiemu. Po wspólnej modlitwie był czas na posiłek. Następnie rozpoczęła się część artystyczna prowadzona przez Jasia Pociechę. Nasz gość wprowadził nas w temat Objawień Fatimskich. Każdy uczestnik złożył Matce Najświętszej róże, które symbolizowały naszą wdzięczność za dotychczasowe dary. Kolejnym punktem spotkania były wspólne tańce. Dzieci wraz ze swoimi najbliższymi, przy religijnych piosenkach, tańcem chwalili Maryję i świętowały rocznicę Jej Objawień. Dużą atrakcją i niespodzianką dla dzieci były ogromne bańki mydlane. Po świetnej zabawie, gdy wszyscy już troszkę zgłodnieli rozpoczęło się grillowanie i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dzień upłynął nam w bardzo serdecznej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy wróciliśmy do domów umocnieni i napełnieni wieloma łaskami.

Zobacz fotografie

Wycieczka do Wilanowa

Dnia 10 maja 2017 r. 5 i 6-latki pojechały na wycieczkę do ogrodów Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, aby uczestniczyć w lekcji przyrodniczej "Król ogrodnik". Przewodnicy zapoznali nas z fauną i florą ogrodów królewskich, zdobyliśmy też wiadomości z dziedziny sztuki - dowiedzieliśmy się jakimi zasadami kierowali się projektanci ogrodów barokowych.

Zobacz fotografie