Przeżywanie Triduum Paschalnego

W dniach 10 – 13 kwietnia 2017 r. – pierwszych dniach Wielkiego Tygodnia - grupa 4-latków, poprzez wspólne świętowanie Triduum Paschalnego przygotowywała się do Świąt Wielkiej Nocy.

W Wielki Poniedziałek wspólnie przeżywaliśmy treści związane z liturgią Wielkiego Czwartku - Ostatnią Wieczerzą i ustanowieniem Eucharystii. W kaplicy zakonnej odbyło się spotkanie z Księdzem Zbigniewem, który opowiadał o Darze Kapłaństwa oraz Ostatniej Wieczerzy. Na koniec dzieci otrzymały błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W Wielki Wtorek przeżywaliśmy treści związane z liturgią Wielkiego Piątku - Tajemnice Męki i Śmierci Pana Jezusa. Dzieci przyniosły wykonane z patyczków krzyże. W kaplicy rozważaliśmy Drogę Krzyżową podczas, której dzieci trzymały w rękach wykonane przez nich krzyże oraz ilustracje poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. W tym dniu udaliśmy się także na krótką Adorację Najświętszego Sakramentu, by podziękować Panu Jezusowi za nasze Zbawienie. Adorowaliśmy i ucałowaliśmy Krzyż oddając Mu w ten sposób cześć.

W Wielką Środę przeżywaliśmy wspólnie treści związane z liturgią Wielkiej Soboty i Niedzieli Zmartwychwstania. W tym dniu odbywało się w naszej grupie już swoiste świętowanie Wigilii Paschalnej i radości ze Zmartwychwstania Pana Jezusa. Dzieci przyniosły z domu świecę od Chrztu Świętego. Każde dziecko trzymając w ręku świecę odnawiało przyrzeczenia chrzcielne. Czytaliśmy też fragment Ewangelii o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Dzieliliśmy się jajkiem składając sobie życzenia wielkanocne, każde dziecko wykonało kartkę świąteczną dla kolegi lub koleżanki i składało życzenia świąteczne.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii - zapraszamy!