Strona główna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej | Wydawnictwo i Sklep | Rekolekcje w Loretto | Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej
Rodzinny wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej

Dnia 13 maja 2017 r. w dniu 100 rocznicy objawień Fatimskich dzieci z naszego przedszkola, ich rodzeństwa, rodzice, dziadkowie, wychowawcy oraz siostry wybrali się na Dzień Rodzinny do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy Św., na której prosiliśmy o potrzebne łaski dla rodzin z naszego przedszkola. Po niej rodzice odczytali Akt Zawierzenia Dzieci i ich Rodzin Matce Bożej Loretańskiej i bł. ks. Ignacemu Kłopotowskiemu. Po wspólnej modlitwie był czas na posiłek. Następnie rozpoczęła się część artystyczna prowadzona przez Jasia Pociechę. Nasz gość wprowadził nas w temat Objawień Fatimskich. Każdy uczestnik złożył Matce Najświętszej róże, które symbolizowały naszą wdzięczność za dotychczasowe dary. Kolejnym punktem spotkania były wspólne tańce. Dzieci wraz ze swoimi najbliższymi, przy religijnych piosenkach, tańcem chwalili Maryję i świętowały rocznicę Jej Objawień. Dużą atrakcją i niespodzianką dla dzieci były ogromne bańki mydlane. Po świetnej zabawie, gdy wszyscy już troszkę zgłodnieli rozpoczęło się grillowanie i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dzień upłynął nam w bardzo serdecznej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy wróciliśmy do domów umocnieni i napełnieni wieloma łaskami.

 Więcej zdjęć znajduje się w Galerii - zapraszamy!