Wycieczka do Centrum Nauki Kopernika

Dnia 18 maja 2017r. grupa 3 – latków oraz 4 – latków postanowiły zrealizować swoje marzenia naukowe :) i udały się do Centrum Nauki Kopernika. Przedszkolaki otrzymały do dyspozycji przestrzeń podzieloną na 3 strefy: przyrodniczą, sportową i techniczną, w których mogły sprawdzić swoją wiedzę i możliwości. W pierwszej z nich największym zainteresowaniem cieszył się „plaster miodu" w którym dzieci mogły robić odciski dłoni czy twarzy. Atrakcją okazało się także poznawanie odgłosów leśnych zwierząt i rozpoznawanie ich po rodzaju skóry (kłująca, szorstka, twarda....) i zapachu. Miłym akcentem w tej strefie okazał się „wyścig motyli", gdzie przedszkolaki sprawdzały swoje możliwości oddechowe oraz ciemnia, w której dzieci z rączek tworzyły cienie zwierząt. Po krótkiej lekcji przyrodniczej nie mogło zabraknąć odrobiny ruchu, a więc zjeżdżalnia, ruchoma kładka i górka były także wykorzystane. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła 3 – cia strefa, która związana była z przyjemną zabawą w wodzie i poznawaniem konstrukcji wodnych. Dzieci zobaczyły jak powstaje wir wodny, poznały zasadę działania młyna wodnego i wodnej równoważni oraz metody budowania wodnych konstrukcji. Dziękujemy Organizatorom naszej „naukowej wycieczki" oraz wszystkim Opiekunom, bo dzisiejszego dnie nie zabrakło nam świetnej zabawy.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii - zapraszamy!