Święto Mamy i Taty

W dniach 25 - 26 maja 2017 r. odbyły się występy dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. Każda z grup przygotowała program artystyczny i drobne, własnoręcznie wykonane upominki.

• Najmłodsza grupa przedstawiła inscenizację słowno-muzyczną pt. „W majowym ogrodzie". Poprzez wierszyki, śpiew i taniec wprowadziły rodziców w wiosenny nastrój i wyznały, jak bardzo ich kochają.

• Grupa 4-latków przygotowała spektakl teatralny oparty na motywach baśni H.Ch. Andersena „Calineczka". Były chrabąszcze, żaby, motyle, myszki, kret, jaskółki, kobieta, elfy, no i oczywiście Calineczka, w postać której z wielkim zaangażowaniem wcieliła się Tosia. Teksty przepleciono śpiewem, co uatrakcyjniało cały występ. Całości przedstawienia dopełniła piękna dekoracja oraz oryginalne stroje i rekwizyty.

• Grupa 5-latków przygotowała przedstawienie teatralne pt." Księżniczka na ziarnku grochu". Bajka opowiadała o pewnym Księciu, który postanowił pojąć za żonę stuprocentową księżniczkę. Wiele panien starało się sprostać jego wymaganiom – Księżniczka Wędrowniczka, w czerwonych rękawiczkach, Księżniczka Hulajnóżka, tańcząca na paluszkach. Jednak Książę nie miał pewności, czy są one prawdziwymi księżniczkami. Czy Książę znalazł swoją wymarzoną księżniczkę i jakiego sposobu użyła Królowa, by móc się przekonać o jej prawdziwości? O tym zaproszeni goście mogli się dowiedzieć oglądając występ. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

• Grupa 6-latków zagrała dla swoich rodziców przedstawienie pt.: Fatima 1917-2017" Scenariusz powstał na podstawie książki pt. „ Siostra Łucja mówi o Fatimie" i zawierał prawdziwe wydarzenia sprzed 100 lat. Dzięki pracy nad przedstawieniem dzieci mogły zapoznać się z treścią objawień Anioła i Matki Bożej oraz miały okazję udoskonalić swój warsztat teatralny – po raz pierwszy wystąpiły bez mikrofonów.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii - zapraszamy!