Poświęcenie i otwarcie wyremontowanego placu zabaw

Dnia 30 maja 2017 r. odbyło się poświęcenie i otwarcie wyremontowanego placu zabaw Przedszkola Sióstr Loretanek. Na uroczystość przybyli zacni Goście, a wśród nich Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Loretanek razem z Asystentką Generalną, s. Przełożona Domu Zakonnego na Bródnie, ks. Tomasz Książkiewicz, i oczywiście licznie zgromadzone przedszkolaki. Uroczystego poświęcenia sprzętu oraz placu dokonał o. Tomasz. W krótkim słowie skierowanym do dzieci, a także zgromadzonych wychowawców, pracowników przedszkola oraz Gości podkreślił wagę zabawy w życiu i rozwoju dziecka, oraz zaznaczył, iż zabawa jest działaniem, które wyróżnia człowieka spośród wszelkich innych gatunków stworzeń. Dzieci ze zniecierpliwieniem oczekiwały na moment kiedy zaczną zabawy na nowych sprzętach i bieganie po nowym podłożu, wszak remont trwał prawie miesiąc. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę trudu i starań by przedszkolaki mogły cieszyć się nowym placem zabaw i bawić się na nim bezpiecznie.

Modlitwa podczas poświęcenia placu zabaw

Do Pana Jezusa przynosili dzieci, a On „ brał je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je". To samo czyni dziś, bo w szczególny sposób kocha dzieci, dlatego wciąż są aktualne Jego słowa: " Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im: do nich bowiem należy Królestwo Boże".

Boże Wszechmogący, prosimy Cię, ześlij woje błogosławieństwo na ten plac zabaw dla naszych dzieci. Niech szczęśliwie, radośnie i bezpiecznie odpoczywają, wspólnie się bawią, aby mogły cieszyć się beztroskim dzieciństwem, a w swoich rodzicach i wychowawcach znalazły przykład żywej wiary, mądrości i roztropności. Błogosław także tym wszystkim, którzy ten plac zabaw zaplanowali, wykonali oraz wsparli finansowo. Ześlij na nas wszystkich Ducha Świętego, który jest źródłem wszelkiej radości.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii - zapraszamy!