ABC bezpiecznego korzystania z wind i schodów ruchomych

Dnia 2 czerwca 2017 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie dotyczące bezpiecznego korzystania wind oraz chodników i schodów ruchomych przez dzieci oraz dorosłych. Zajęciom profilaktycznym przewodniczył Prezes spółki Schindler Polska – p. Paweł Wierzbicki, który do przedszkola przybył razem ze współpracownikami: p. Małgosią oraz p. Wiesławem. Goście w bardzo interesujący i aktywizujący sposób zapoznali dzieci z zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego eksploatowania urządzeń dźwigowych. Przedszkolaki dowiedziały się m. in. w jaki sposób działa winda oraz z jakich elementów jest zbudowania a także poznały system poruszania się schodów i chodników ruchomych, który przez pracowników spółki Schindler został porównany do „napędu rowerowego", czyli kół i łańcucha. Dzieci poznały także znaczenie przycisków: „stop" oraz „dzwonek", które służą, do reagowania w sytuacji niebezpieczeństwa. Najbardziej poruszającym akcentem spotkania, okazała się możliwość przymierzenia elementów ochronnych niezbędnych przy montażu czy konserwacji wind, czyli kasków ochronnych, kamizelek odblaskowych, specjalnego obuwia czy okularów i słuchawek ochronnych. Na zakończenie spotkania odbył się „test przedszkolaków" sprawdzający zdobytą przez nich wiedzę i otrzymały nagrody w postaci firmowych upominków. Dziękujemy serdecznie p. Pawłowi Wierzbickiemu oraz przybyłym do przedszkola pracownikom firmy Schindler za troskę o bezpieczeństwo naszych najmłodszych pokoleń i przeprowadzenie zajęć.