Spotkanie z Siostrami Misjonarkami Miłości

„Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością.”

Dnia 2 marca 2018 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z Siostrami Misjonarkami Miłości. Siostry przygotowały teatrzyk, opowiadający historię życia św. Matki Teresy z Kalkuty. Dzieci dowiedziały się także, że charyzmatem Sióstr jest służba najbiedniejszym. Siostry opiekują się bezdomnymi, prowadzą domy dla dzieci porzuconych oraz zajmują się trędowatymi. Siostry Misjonarki uświadomiły dzieci, że każdy człowiek może być „misjonarzem Miłości". Wystarczy małe czyny spełniać z wielką miłością. Na zakończenie spotkania obyło się wspólne śpiewanie i pokazywanie gestów oraz niespodzianka. Dziewczynki mogły zmierzyć prowizoryczne sari, a także każde dziecko otrzymało obrazek z wizerunkiem Matki Teresy oraz medalik Matki Bożej. Dziękujemy Siostrom Misjonarkom Miłości za przyjęcie zaproszenia i świadectwo miłości. Bóg zapłać!

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii - zapraszamy!