Spotkanie ze stomatologiem

Dnia 8 marca 2018 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie ze stomatologiem. Zajęcia miały charakter zapoznawczo – profilaktyczny. W części profilaktycznej dzieci przypomniały zasady higieny jamy ustnej. Wśród nich pojawiły się: regularne szczotkowanie zębów, czyszczenie języka, stosowanie nici dentystycznych, minimalizowanie spożycia cukrów. Dzieci dowiedziały się także o ksylitolu, czyli pozytywnym cukrze, który wspomaga ochronę zębów przed próchnicą. Drugi etap spotkania polegał na poznaniu narzędzi stomatologicznych. Zostały przedstawione: lusterko stomatologiczne, zgłębnik, pęseta, pędzelek czy nakładacz. Nie zabrakło również takich pojęć jak wypełnienie i wałeczki. Dziękujemy Pani Aldonie za przygotowanie i przeprowadzenie pogadanki i mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje wśród przedszkolaków troską o uzębienie oraz odważnymi wizytami w gabinecie stomatologicznym.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii - zapraszamy!