Warsztaty przyrodnicze pt.: „ Botanika małego przyrodnika"

Dnia 13 marca 2018 r. odbyły się warsztaty przyrodnicze pt.: Botanika młodego przyrodnika" Dzieci miały okazję bliższego poznania niektórych gatunków roślin ich wyglądu, udowy oraz warunków środowiskowych. Dowiedziały się, co jest potrzebne do wzrostu roślin.

W ramach warsztatów zostały zaprezentowane rośliny tropikalne: muchołówka, dzbaneczek, rosiczka, drzewko cytrusowe, rośliny pustynne: kaktus, sukulenty oraz rośliny ogrodowe : róża oraz papryka.Na zakończenie spotkania nasze przedszkolaki brały udział w wysiewaniu aksamitek. Etapy wzrostu tej rośliny będą możliwe do zaobserwowania przez dzieci podczas ich pobytu w przedszkolu.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii - zapraszamy!