Spotkanie z policjantem

Dnia 15 marca 2018 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Zajęcia miały na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa na drodze. W czasie zajęć została podkreślona rola kamizelek i opasek odblaskowych oraz w przypadku przedszkolaków poruszanie się w towarzystwie osoby dorosłej. Dzieci poznały także podstawowe wyposażenie policjanta: radiostacja, tarcze zatrzymywania pojazdu zwane potocznie lizakami, środek przymusu bezpośredniego czyli kajdanki, mandaty oraz gaz łzawiący. Interesującym momentem okazała się próba kierowania ruchem, do której niezbędne były białe rękawiczki oraz gwizdek. Dziękujemy Wydziałowi Prewencji Drogowej Policji za przyjęcie zaproszenia i przygotowanie zajęć. Mamy nadzieję, iż poznane zasady bezpieczeństwa na trwałe zapadną w pamięć przedszkolaków i nie tylko...

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii - zapraszamy!