Warsztaty przyrodnicze pt. „Przyroda wiosną ma buzię radosną"

Dnia 12 kwietnia 2018 roku w przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia z cyklu warsztatów przyrodniczych. Tematem przewodnim spotkania było hasło: „Przyroda wiosną ma buzię radosną". Warsztaty przebiegały dwuetapowo. Część pierwsza oparta była o faunę, czyli rośliny. Dzieci przypomniały sobie kwiaty, które są oznakami wiosny: zawilce, sasanki, krokusy, bazie oraz czosnek niedźwiedzi. Była to także doskonała okazja do postawienia pytania: „Po co są potrzebne kwiaty?". Odpowiedź znaleziono bardzo szybko – aby po procesie zapylenia mogły powstać owoce. Kolejny etap warsztatów omawiał wiosenną florę. Przedszkolaki poznały warunki w jakich rozwijają się małe zwierzęta. Jednak najbardziej fascynującą okazała się obserwacja młodych kurcząt, kacząt i królików.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii - zapraszamy!