Wycieczka do Fabryki Krówek

Dnia 13 kwietnia 2018 r. grupy 5-latków oraz 6-latków uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Krówek znajdującej się w Grodzisku Mazowieckim. Zajęcia docelowe składały się z trzech etapów. Pierwszym z nich było poznanie historii fabryki począwszy od założyciela – Feliksa Pomorskiego. Następnie po odpowiednim przygotowaniu, czyli nałożeniu czepków oraz fartuchów ochronnych przedszkolaki udały się na halę produkcyjną. W tej części dzieci poznały kolejne etapy produkcji krówek. Wszystko zaczyna się od mieszania niezbędnych składników: mleka, masła, cukru, syropu skrobiowego oraz waniliny w temperaturze 115 stopni. Wysoka temperatura ma doprowadzić do skarmelizowania komponentów i nabrania odpowiedniej – rudobrązowej - barwy. Następnie masa krówkowa trafia na stół chłodniczy po czym maszynowo jest krojona na odpowiednie porcje. Ostatnim etapem jest własnoręczne pakowanie w papierki. Na zakończenie tego momentu odbyła się degustacja ulubionych krówek. W ostatnim etapie pobytu w fabryce dzieci projektowały papierki oraz próbowały zawijać w nie krówki. Tutaj też odbył się konkurs na najbardziej pomysłową krówkę. Każda praca została doceniona i nagrodzona paczuszką firmowych krówek. Dziękujemy s. Dominice za zorganizowanie wycieczki, która poszerzyła wiedzę przedszkolaków oraz dostarczyła wiele pozytywnych emocji.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii - zapraszamy!