Dzień Mamy i Taty

W dniach 23 – 24 maja odbyły się w przedszkolu występy z okazji dnia Mamy i Taty.

W grupie 3 –latków to był pierwszy występ z okazji dnia Mamy i Taty w przedszkolu, wszyscy byli bardzo przejęci. Dzieci przedstawiły sztukę pt.: „Biedronkowy dzień Mamy i Taty". Były małe Biedronki i trochę większe, Mama Biedronka, Tata Biedronka i cała łączka. Pod nieobecność Rodziców małe Biedroneczki z okazji dnia Mamy i Taty chciały zrobić niespodziankę wielką, miały wiele pomysłów ale żaden pomysł nie mógł się spełnić. Nie było tortu z balonami bo spiżarnia była pusta, Biedronki nie mogły wykupić karnet do Spa u Pasikonika bo pieniążki się skończyły i nagle... jest pomysł jak marzenie! Biedronki zrobią Rodzicom przedstawienie. Przedstawienie było naprawdę udane, były piosenki, tańce podziękowania prosto z serca i łzy Rodziców. Po zakończonym programie artystycznym Rodzice zostali obdarowani prezentami przez swoje pociechy. Wszystkie dzieci słowem, tańcem i piosenką wyraziły swą wdzięczność za okazywaną im rodzicielską miłość.

W grupie 4 –latków dzieci przygotowały przedstawienie pt." Na leśnej polanie" . Przedszkolna scena wypełniła się leśnymi zwierzątkami, które wierszem i tańcem i piosenką opowiadały o miłości do swoich mam. Na koniec dzieci wdzięczne za troskę i opiekę złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Dziękujemy Rodzicom za liczne przybycie na uroczystość i nagrodzenie małych artystów gromkimi brawami.

W grupie 5 –latków tematem przewodnim występu grupy był utwór M. Konopnickiej „ Na jagody", przepiękne dekoracje , piosenki i stroje dzieci przeniosły wszystkich w zaczarowany baśniowy świat. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem wzięły udział w przedstawieniu. Na zakończenie wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Był to dzień pełen niezapomnianych wspomnień i wzruszeń...

W grupie 6 –latków dzień Mamy i Taty był ostatnim świętowanym w naszym przedszkolu i jak na przyszłych uczniów przystało nasi aktorzy przedstawili spektakl pt "Mały Książę". Inscenizacja Małego Księcia dostarczyła rodzicom głębokich przeżyć i wzruszeń. Mali aktorzy przypomnieli nam, że najważniejsze w życiu człowieka jest czynienie dobra i uwrażliwienie na potrzeby innych. Poprzez sugestywną grą aktorską, łącząc słowo z muzyką, tańcem i śpiewem, własnoręcznie wykonanym prezentem podziękowały rodzicom za trud wychowania.