Zajęcia sportowe

Dnia 18 czerwca w poszczególnych grupach wiekowych odbyły się zajęcia sportowe. Ćwiczenia prowadził p. Karol – nauczyciel wychowania fizycznego. W pierwszej części prowadzący zwrócił uwagę przedszkolaków na zachowanie bezpieczeństwa w czasie wykonywanych ćwiczeń (wykonujemy je w odpowiednim stroju, bez biżuterii, ze związanymi włosami)a także podkreślił wagę „posłuszeństwa" gwizdkom. Dzieci poznały też znaczenie dźwięku gwizdka. Warunkuje on zmianę zasad gry, przypomina o zachowaniu bezpieczeństwa lub sygnalizuje zakończenie ćwiczeń. Dzieci dowiedziały się także iż, podstawowym celem każdej gry jest przestrzeganie ustalonych zasad. W kolejnym etapie – praktycznym - przedszkolaki świetnie bawiły się w przerzucanie piłek, woreczków i poszukiwanie kolorowych krążków. Zadania te sprawdzały zdobytą wcześniej wiedzę i ku miłemu zaskoczeniu wszyscy zdali egzamin. Dziękujemy p. Karolowi za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć a dzieciom za aktywny udział w ćwiczeniach.