Konkurs szachowy

Dnia 21 czerwca w przedszkolu odbył się konkurs szachowy. P. Kamil - prowadzący zajęcia – przygotował każdej z grup wiekowych serię pytań dotyczących gry w szachy. Przedszkolaki aktywnie zaangażowały się w losowanie pytań oraz udzielanie odpowiedzi na następujące tematy: wartości poszczególnych figur szachowych, zasad poruszania się figur po szachownicy, roszady wielkiej i małej, szacha – mata czy posługiwania się zegarem. Na zakończenie konkursu dzieci otrzymały medale oraz dyplomy uczestnictwa w zajęciach szachowych. Dziękujemy rodzicom za obecność na konkursie a dzieciom za miłe zaskoczenie zgromadzonej widowni zdobytą wiedzą.