Strona główna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej | Wydawnictwo i Sklep | Rekolekcje w Loretto | Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej
Pokazy taneczne

Dnia 26 czerwca 2019 r. dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności. Każda z grup wykonała po kilka układów tanecznych. Przedszkolaki przez cały rok wytrwale doskonaliły i rozwijały swoje taneczne zdolności pod czujnym okiem pana Piotra, instruktora tańca. Goście byli bardzo mile zaskoczeni osiągniętymi efektami i nagrodzili dzieci gromkimi brawami.

Zobacz fotografie

Zakończenie roku przedszkolnego

Dnia 18 czerwca 2019 r. w przedszkolu odbyło się zakończenie roku przedszkolnego. Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną Mszą Świętą za wspólny rok nauki i zabawy. Następnie każda z grup przedstawiła akademię z tej okazji po czym nastąpiło rozdanie dyplomów. Wyjątkowy charakter miało zakończenie roku w grupie sześciolatków, którą przedszkole przygotowało na kolejny krok –życie szkolne. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i Rodzicom za wspólnie przeżyty rok, zaangażowanie i współpracę oraz życzymy dobrego czasu wakacyjnego.

Zobacz fotografie

Rodzinny piknik w Loretto

Dnia 15 czerwca 2019 r. odbył się rodzinny piknik w Loretto. Wspólne świętowanie rozpoczęła Msza Święta w intencji rodzin dzieci uczęszczających do przedszkola Sióstr Loretanek, która zakończyła się uroczystym zawierzeniem rodzin prowadzeniu Pani Loretańskiej. Po części duchowej odbył się etap rekreacyjny. Rodziny udały się na kąpiel w pobliskiej rzece Liwiec, po czym nastąpiło wspólne grillowanie. Nauczyciele przedszkola przygotowali dla dzieci i nie tylko różne trakcje w zakresie plastycznym, sportowym oraz integracyjnym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku za obecność, aktywne włączenie się w proponowane zabawy oraz radowanie się wspólnotą. Siostrze Dyrektor składamy podziękowanie za przygotowanie całego wydarzenia i mamy nadzieje na spotkanie za rok....

Zobacz fotografie

Wycieczka do Muzeum Literatury

Dnia 10 czerwca 2019 r. dzieci z grup 4, 5 i 6 latków udały się na wycieczkę do Muzeum Literatury. Celem wyjazdu było promowanie dziecięcej literatury Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy. Aktorzy w angażujący i pobudzający wyobraźnię sposób przedstawili przedszkolakom spektakl pt. „Przygody pchły Szachrajki". Ciekawym momentem było poszukiwanie głównej bohaterki – pchły oraz zabawy słowotwórcze. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zadanie – napisanie nowych przygód znanej wszędzie pchły Szachrajki. Następnie dzieci udały się na krótki spacer po warszawskiej Starówce. Dziękujemy za zorganizowanie wycieczki i czekamy na kolejne....

Zobacz fotografie

Turniej Szachowy

W dnia 4 -11 czerwca 2019 r. po dwóch latach nauki gry w szachy przedszkolaki zmierzyły się w turnieju. Każdy z zawodników miał do rozegrania 3 pojedynki. Były łzy radości i smutku oraz wiele emocji. O zajętym miejscu decydowała liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości punktacja pomocnicza. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Pan Kamil. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tobiasz z grupy 6 -latków i Franciszek z grupy 4 -latków.

Zobacz fotografie

Występ Rodziców

Dnia 1 czerwca 2019 r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji grupa Rodziców przygotowała przedstawienie dla dzieci pt. „Szkoła". Występ w humorystyczny sposób przedstawiał życie ucznia i zachęcał do nauki oraz pilnego uczęszczania do szkoły. Przy dźwiękach muzyki nie brakowało wspólnych tańców i śmiechów. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek oraz zabawy wodno-ruchowe na przedszkolnym placu zabaw. Dziękujemy Rodzicom za włożony trud i zaangażowanie serc.

Zobacz fotografie

Warsztaty bębniarskie

Dnia 30 maja 2019 r. w przedszkolu odbyły się zajęcia z cyklu „Afrykańskie przygody". Prowadzone warsztaty miały na celu kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia rytmu, poznawanie nowych instrumentów oraz rozwijanie wiedzy na temat afrykańskich zwierząt. Oczywiście przedszkolaki świetnie sobie poradziły. A wszystko odbyło się w atmosferze radości, śpiewu afrykańskich piosenek i odgłosów bębnów.

Zobacz fotografie

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Dnia 27 maja 2019 r. dzieci z grup 3 i 4 latków udały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Docelowo przedszkolaki miały zajęcia w odpowiedniej galerii wiekowej zatytułowanej „Bzzzz". Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy dzieci na temat otaczającego świata, zaciekawienie przyrodą i poznanie praw nią rządzących. Interesującym momentem były przeprowadzone warsztaty z wodą, które wprowadziły dzieci w świat siły ciążenia. Przedszkolakom nie zabrakło też świetnej zabawy ruchowej z wirującymi chustami oraz ćwiczeń rozwijających refleks oraz spostrzegawczość.

Zobacz fotografie

Dzień Mamy i Taty

W dniach 22 – 23 maja 2019 r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji każda z grup przygotowała występ artystyczny. Licznie zgromadzeni Rodzice mieli okazję obejrzeć m.in. Księżniczkę na ziarnku grochu, Brzydkie kaczątko, czy Kopciuszka. Jednak najważniejszym momentem było wyrażenie wdzięczności i miłości pod adresem Kochanych Rodziców. Dziękujemy za Waszą obecność w tych dniach i codzienny trud wychowania.

Zobacz fotografie

Warsztaty biblijne

Dnia 8 maja 2019 r. dzieci z udziałem Jasia Pociechy wysłuchały przypowieści „O miłosiernym Samarytaninie", i o "Zagubionej owcy". Dzieci zastanawiały się nad znaczeniem słowa - miłosierdzie oraz w jaki sposób mogą okazywać miłość w swoim najbliższym otoczeniu. Jak zawsze spotkanie było pełne radości, śpiewu i tańca, przedszkolaki mogły schować się w promieniach Bożego Miłosierdzia, skosztować uczty zastawionej przez Pana Jezusa, oraz poczuć że, są ukochanymi dziećmi Pana Boga.

Zobacz fotografie

Spotkanie z położną i pielęgniarką

Dnia 6 maja 2019 r. zaraz po świętach majowych grupa sześciolatków miała okazję poznać kolejny zawód wykonywany przez rodziców, naszym gościem była pielęgniarka - położna. Pani Jola, opowiedziała dzieciom czym zajmuje się w swojej pracy. Sześciolatki mogły posłuchać stetoskopem bicia serca koleżanki i kolegi, a największą atrakcją były laki -niemowlęta którymi trzeba było się zająć w odpowiedni sposób. Dziewczynki ( ale też i chłopcy) z wielkim wyczuciem zabrały się do pielęgnacją niemowląt. Na koniec dzieci przeszły krótki kurs ratownictwa medycznego oraz dostały drobne upominki. Spotkanie z położną- mamą Tobiasza było dobrą lekcją wrażliwości i delikatności oraz poczucia obowiązku.

Zobacz fotografie

Konkurs recytatorski

W dniach 25 - 26 kwietnia 2019 r. w przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt.: „Wiersze, które uczą". W konkursie wzięło udział 42 dzieci z czterech grup wiekowych. Każdy występ był jedyny w swoim rodzaju. Wszystkim uczestnikom należą się gromkie oklaski, a szczególnie tym którzy przełamali swoją nieśmiałość i pomimo wszystko zdecydowali się wystąpić. Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje, a rodzicom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie.

Zobacz fotografie

Wycieczka do biblioteki

Dnia 25 kwietnia 2019 r. w ramach tematu kompleksowego „Tajemnice książek" grupa 5- latków wybrała się do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 53. Na miejscu czekała już na nas Pani bibliotekarka, która oprowadziła po bibliotece. Wytłumaczyła jak ułożone są książki, jaki kolor na grzbiecie książek jest przeznaczony dla dzieci i najważniejsza sprawa – jak chronić książki przed zniszczeniem i jak je naprawiać. Wiemy też, co trzeba zrobić aby zapisać się do biblioteki i koniecznie trzeba pamiętać aby zwrócić książkę w ciągu 30 dni. Na zakończenie pobytu Pan bibliotekarz przeczytał nam zabawną bajkę pt.: „ Bajka o królu Tomaszu". Spotkanie w bibliotece było pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Na pewno odwiedzimy z Rodzicami to ciekawe miejsce. Dziękujemy serdecznie za ciepłe przyjęcie.

Zobacz fotografie

Warsztaty kulinarne „Przepyszne gofry"

Dnia 8 kwietnia 2019 r. w pięciolatkach tydzień zaczął się na słodko na zajęciach kulinarnych dzieci piekły przepyszne gofry. Pierwsza drużyna master szefa Agnieszki ubijała pianę z białek, druga łączyła żółtka z cukrem a trzecia najważniejsza z drużyn nakrywała do stołu. Była jeszcze czwarta drużyna, która ubijała śmietanę, tak długo ubijali aż powstało masło. Wszystkie drużyny połączyły swoje składniki i wyszła cała miska ciasta. Czas grzać gofrownice. Słodziutki zapach unosił się po całym przedszkolu, gofrownice nie nadążały wypiekać gofry, gdzieś ciągle znikały. Zaprosiliśmy na degustację również inne grupy dla każdego znalazło się coś pysznego. Gofry palce lizać a dodatki do gofrów jak drzem czekoladowo-śliwkowy, borówki i posypka zrobiły furorę. Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom, którzy udostępnili nam gofrownicę.

Zobacz fotografie

Spotkanie z Panią Policjant

Dnia 9 kwietnia 2019 r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Małgosia, Pani Małgosia pracuje w Policji. Prezentując przygody chłopca Filipa pokazała przedszkolakom jak bezpiecznie podróżować w aucie. Wiemy doskonale, że w aucie siedzimy w foteliku z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. A czego nie powinnyśmy robić w samochodzie? Przeszkadzać kierowcy podczas jazdy! Wiemy już jak bezpiecznie wychodzić z auta oraz jak przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy. Omawialiśmy również zasady zachowania się na drodze gdy nadjeżdża auto uprzywilejowane. Kolejnym ważnym punktem były zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze. A najważniejszą z zasad jest zasada ograniczonego zaufania.

Zobacz fotografie

Spotkanie z dietetykiem

Dnia 2 kwietnia 2019 r. przedszkolaki gościły dietetyka. W czasie pogadanki dzieci dowiedziały się dlaczego ważne jest zdrowe żywienie i jakie trzeba spełnić warunki, aby organizm się prawidłowo rozwijał. W dalszej części spotkania dzieci uczyły się rozpoznawać zdrowe oraz szkodliwe składniki pokarmowe, a podczas zabawy próbowały wymienić ulubione produkty i określić ich pożyteczność dla organizmu.

Zobacz fotografie

Pokazy chemiczno – fizyczne, kolorowe reakcje i interesujące zjawiska zajęcia

Dnia 25 marca 2019 roku w przedszkolu odbyły się pokazy chemiczno – fizyczne, kolorowe reakcje i interesujące zjawiska. Nasze przedszkole gościło panią Annę, która wprowadziła dzieci w tajemniczy świat eksperymentów chemicznych. Przygotowany dla przedszkolaków pokaz chemiczno - fizyczny był bardzo atrakcyjny dla naszych małych naukowców. Dzieci mogły zobaczyć jak przy użyciu octu lub cytryny woda z czerwonej kapusty zmienia kolor. Inne doświadczenie pokazało, że do nadmuchania balonu wcale nie są potrzebne silne płuca, ale wystarczy odrobina wody i duża ilość sody. Dzieci miały okazję poznać bezpieczną chemię, która powstała najczęściej z produktów dostępnych na co dzień w domu.

Zobacz fotografie

Wycieczka do Planetarium

Dnia 19 marca 2019 r. grupy 5 i 6 latków pojechały autokarem do planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Uczestniczyły tam w warsztatach „Sekrety kartonowej rakiety", żeby wraz z nią wyruszyć w podróż kosmiczną. Dzieci dołączyły do bohaterów filmu – chłopca i dziewczynki, którzy dzięki sile wyobraźni wyruszyli na wyjątkową wyprawę własnoręcznie zbudowaną rakietą, po to żeby zobaczyć z bliska Słońce oraz planety Układu Słonecznego.

Zobacz fotografie

Spotkanie z piekarzem

Dnia 18 marca i 22 marca 2019 r. przedszkole gościło Pana piekarza. Zajęcia miały charakter praktyczny. Zadaniem bowiem przedszkolaków było przygotowanie kruchych babeczek z budyniem lub marmoladą posypanych kruszonką. Dzieci z wielkim zaangażowaniem włączyły się w realizację ambitnego zadania. Chętnie i z uśmiechem na twarzy uczestniczyły w poszczególnych czynnościach, takich jak: miksowanie ciasta, dosypywanie mąki, wykładanie foremek ciastem oraz posypywanie kruszonką. Po tak intensywnej pracy babeczki trafiły do rozgrzanego pieca. Jednak najwięcej emocji budziło oczekiwanie na upieczone słodkości. Zaangażowanie dzieci zostało nagrodzone długotrwałą degustacją, oraz pięknym zapachem, który długo po zakończonym pieczeniu unosił się na przedszkolnych korytarzach i w salach. Dziękujemy serdecznie Państwu Jolancie i Jerzemu za przygotowanie zajęć oraz zorganizowanie poszczególnych etapów pracy. Niech radość przedszkolaków z przygotowanych smakołyków będzie wyrazem naszej wielkiej wdzięczności.

Zobacz fotografie

Warsztaty bębniarskie z cyklu „Afrykańskie przygody"

Dnia 12 marca 2019 roku odbyły się długo oczekiwane warsztaty bębniarskie z cyklu „Afrykańskie przygody". Jak przystało na prawdziwego gospodarza słoń Bao wprowadził dzieci w świat rytmicznej muzyki przeplatanej pięknymi opowieściami o krokodylach, żyrafach, lwach i innych egzotycznych zwierzętach. W tej fascynującej podróży towarzyszyły nam również małe pluszowe zwierzątka rodem z afrykańskiej sawanny. Zajęcia zakończyły się wspólnym odbębnieniem znanych dzieciom piosenek. Aranżacja ta przyniosła wszystkim wiele radości i była wspaniała zabawą. Czekamy na ponowne spotkanie z naszymi ulubionymi bohaterami aby znów wyruszyć w pełna niespodzianek podróż w odległe zakątki globu. Bao czekamy na Ciebie i Twoich przyjaciół !

Zobacz fotografie