Strona główna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej | Wydawnictwo i Sklep | Rekolekcje w Loretto | Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Anioły, aniołki, aniołeczki"

Dnia 17 stycznia 2020 roku w przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Anioły, aniołki, aniołeczki". Z wszystkich grup wiekowych wpłynęło kilkadziesiąt prac. Pomysły na wykonanie anioła były różnorodne, m.in. z gliny, z suszonych darów jesieni, z modeliny, z koralików czy piórek. Małym uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za rozbudzenie wyobraźni i zaangażowanie serc oraz rąk.

Czytaj więcej...

Rodzinne kolędowanie

Dnia 11 stycznia 2020 roku spotkaliśmy się przy żłóbku Pana Jezusa, żeby Mu pokolędować. Było tłoczno, głośno i wesoło a do tego słodko – tradycyjnie przygotowano tort urodzinowy Pana Jezusa. Każde dziecko mogło zaśpiewać przygotowaną przez siebie kolędę solo lub z całą rodziną a znane utwory śpiewaliśmy wspólnie. Było też kilku instrumentalistów. Śpiewaliśmy, graliśmy i cieszyliśmy się nawzajem swoją obecnością. Szczególną radość sprawiło nam spotkanie z licznymi absolwentami i ich rodzinami.

Czytaj więcej...

Wizyta Świętego Mikołaja.

Dnia 6 grudnia 2019 roku w przedszkolu pojawił się niezwykły gość z nieba – Święty Mikołaj, biskup. Zasiadł na specjalnie przygotowanym tronie pośród chórów anielskich. Dzieci przygotowały wierszyki piosenki, tańce i laurki. Po występach nastąpił długo oczekiwany moment – wręczenie prezentów i pamiątkowe zdjęcie

Czytaj więcej...

Spotkanie z górnikiem

Dnia 4 grudnia 2019 roku w przedszkolu odbyło się spotkanie z górnikiem. Dzieci poznały podstawowe elementy stroju górniczego. Ciekawym momentem były zagadki związane kolorystyką pióropusza i odkrycie pewnej zależności. Zielony pióropusz jest dla prezesów i dyrektorów górnictwa, biały – dla inżynierów, czarny dla pracowników kopalni, a czerwony dla członków orkiestry górniczej. Przedszkolaki dowiedziały się, iż złoża węgla powstają z kilkuetapowego rozkładu roślin. Interesującym momentem okazało się poznawanie sposobów wydobywania różnorakich złóż (węgla, ropy, soli, minerałów) występujących zarówno w ziemi jak i w wodzie. Dzieci poznały także zagrożenia występujące w pracy górnika oraz zasad bezpieczeństwa pod ziemią. W dniu wspomnienia patronki górników – św. Barbary, życzymy opieki niezawodnej Patronki i bezpiecznych

Czytaj więcej...

Wycieczka Urzędu Pocztowego

Dnia 3 grudnia 2019 roku grupa 4 latków wybrała się do Urzędu Pocztowego, który mieści się w Centrum Handlowym przy ulicy Rembelińskiej. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Zaciekawione dzieci słuchały informacji o pracy urzędnika poczty. Dzięki tej wycieczce dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze czy kupić ciekawą książeczkę. Każde dziecko mogło przybić pieczątkę z datą jaką przybija się na każdym liście i każdej kartce. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Napisaliśmy życzenia świąteczne dla pani Joli. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do zwiedzania sklepu ze zwierzętami, księgarnie i kwiaciarnie.

Czytaj więcej...

Warsztaty bębniarskie

Dnia 3 grudnia 2019 roku w przedszkolu odbyło się kolejne warsztaty bębniarskie. Tematem przewodnim spotkań były afrykańskie przygody. Tym razem słoń Bao zaprosił na zajęcia wielbłąda i krokodyla. Przedszkolaki w rytmie piosenek i muzyki poznawały warunki życia i zwyczaje tych zwierząt. W trakcie spotkań dzieci poszerzyły także zasób słownictwa związany z dzikimi zwierzętami, np. safari, sawanna, , dżungla... Dziękujemy za zorganizowanie tych pełnych radości zajęć.

Czytaj więcej...

Teatrzyk pt. „Janosik i dobry pasterz"

Dnia 26 listopada 2019 roku w przedszkolu odbył się teatrzyk pt. „Janosik i dobry pasterz". Głównym bohaterem był student Janosik, który zadawał sobie pytanie: „Co warto robić po studiach?". Spotykał różne postaci, które dawały mu rady. Owce jednogłośnie stwierdziły, że najlepiej jest słuchać pasterza, czarownice natomiast zachęcały Janosika by zabierał pieniądze bogatym a dawał biednym. Chłopak początkowo wybrał drogę rozbójnika. Jednak szybko zauważył, iż wspieranie ludzi bez ich osobistego wkładu rozwija w nich lenistwo, zazdrość i zachłanność. Z pomocą wcześniej poznanych owiec postanawia zmienić swoje postępowanie. Pragnie być dobrym pasterzem, który pomaga innym ale włączając ich do wspólnej pracy. Przedstawienie dobitnie podkreśliło postawę pomocniczości wobec innych a nie wyręczania. Uwrażliwiło na ludzką krzywdę i szczere poszukiwanie dobra i prawdy.

Czytaj więcej...

Kudłaty gość w przedszkolu

Dnia 22 listopada 2019 roku gościliśmy w grupie 3 -latków kudłatego gościa - Famę, suczkę rasy appenzeller i jej opiekuna - babcię Mai. Maja z radością prezentowała umiejętności Famy, która za smakołyk pokazywała jak pięknie waruje, siada, czy podaje łapę. Dzieci dowiedziały się jakiej opieki potrzebuje pies domowy i jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa w kontakcie z obcym psem. Fama okazała się bardzo wesołym, przyjaznym dzieciom zwierzakiem. Na zakończenie otrzymała gorące zaproszenie "na następny raz".

Czytaj więcej...

Wycieczka czterolatków do gabinetu weterynaryjnego

Dnia 22 listopada 2019 roku czterolatki wybrały się na wycieczkę pieszą do gabinetu weterynaryjnego. Celem wycieczki było poznanie pracy weterynarza oraz uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają opieki, pomocy i leczenia. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem gabinetu weterynarza, wszystkimi pomieszczeniami oraz dowiedziały się, na czym polega jego praca. Pani doktor już w poczekalni zauważyła najodważniejszych przedszkolaków, którzy zainteresowali się wagą i chętnie się ważyli. Następnie opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała jak bada i leczy się zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas spotkania z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały urządzenia i przybory medyczne, które wykorzystuje się podczas wizyt chorych zwierząt nie tylko kotów i psów, ale także innych hodowanych w domu. Poznały urządzenie do badania takie jak stetoskop, USG, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych. Dzieci dowiedziały się również, że zwierzęta mogą zachorować z wielu powodów, a dokuczać im mogą np. pchły. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Dzięki wizycie przedszkolaki wiedzą lepiej, czym zajmuje się weterynarz, jak cenna jest jego praca i komu służy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z psami

Dnia 19 i 22 listopada 2019 roku nasze przedszkole niezwykli odwiedzili goście - dwa wspaniałe psy, dzięki którym dzieci mogły dowiedzieć się jakie każdy psiak ma potrzeby i jak im sprostać, a także jak właściwie głaskać i karmić psa. Spotkanie miało na celu oswajanie dzieci z psem. Było wspaniałym przykładem połączenia zabawy, nauki, ale też wychowania – bowiem w trakcie dzieci mogły się m. in. dowiedzieć, jak o zwierzę należy dbać, jak je pielęgnować i co mu jest niezbędne do życia, z drugiej zaś strony miały możliwość obejrzenia psich sztuczek czy nakarmienia pieska. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

Czytaj więcej...

Mój zwierzak - zajęcia w grupie sześciolatków

Dnia 20 listopada 2019 roku w ramach realizacji tematu tygodnia: Mój zwierzak, gościliśmy w naszej sali ciekawe zwierzęta. Tata Emilki przyniósł patyczaki, o których Emilka z Karoliną opowiadały z entuzjazmem. Dowiedzieliśmy się, co chętnie zjadają patyczaki oraz jak należy się nimi zajmować. Mogliśmy zaobserwować jedno z tych osobliwych zwierzątek podczas jedzenia listka bazylii. Natomiast mama Zosi opowiedziała nam o ślicznej kotce Loli rasy brytyjskiej. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat fizjologii i trybu życia kotów oraz dowiedziały się, że każdy osobnik ma swój specyficzny koci charakter oraz lubi chadzać własnymi drogami.

Czytaj więcej...

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Dnia 20 listopada 2019 roku w przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym. Zajęcia miały na celu kształtowanie postawy niesienia pomocy poszkodowanym. Jednak by było to możliwe w pierwszej części spotkania dzieci utrwalały znajomość numeru alarmowego 112. Dzieci w sposób praktyczny próbowały także podjąć rozmowę z dyspozytorem medycznym i udzielić odpowiedzi na stawiane przez niego pytania. W dalszej części dzieci uczyły się na misiach oraz fantomach kolejnych czynności niezbędnych do ratowania życia drugiego człowieka (sprawdzenia oddechu, masażu serca czy sztucznego oddychania). Poznały także pozycję bezpieczną, w jakiej należy ułożyć poszkodowanego. Spotkanie uświadomiło przedszkolakom, iż każdy człowiek dziecko czy dorosły w sytuacji zagrożenia życia może zostać ratownikiem.

Czytaj więcej...

Wycieczka pięciolatków do przychodni weterynaryjnej

Dnia 19 listopada 2019 roku grupa 5-latków udała się do przychodni weterynaryjnej. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z zawodem weterynarza – przedstawienie dzieciom warunków jego pracy(w przychodni weterynaryjnej, wyjazdy do zoo, leczenie zwierząt hodowlanych) oraz stosowanych sprzętów (stetoskop, strzykawki, obcążki do pazur itp.). Ważnym momentem spotkania było podkreślenie 3 zasad pielęgnacji zwierząt: regularne karmienie, wizyty u weterynarza i odrobaczanie, duża ilość ruchu. Był także czas na pytania, których oczywiście nie brakowało, szczególnie gdy pojawił się temat wszczepiania chipów. Na zakończenie spotkania dzieci zgodnie stwierdziły, iż posiadanie zwierzaka w domu wymaga odpowiedzialności i troski. Dziękujemy serdecznie Przychodni dla Zwierząt przy ul. Bartniczej za umożliwienie spotkania i poszerzenie wiedzy i świadomości przedszkolaków nt zwierząt.

Czytaj więcej...

Wycieczka na Lotnisko Chopina

Dnia 14 listopada 2019 roku grupa 5 i 6 latków brała udział w wycieczcie na Lotnisko Chopina. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które pomogły zrozumieć różne zasady panujące na lotnisku, dowiedziały się, jak dobrze przygotować się do lotu - co można spakować w bagaż podręczny, co w ten, który podróżuje w luku bagażowym, oraz jakich przedmiotów nigdy nie pozwala się wnosić na pokład samolotu i dlaczego. Zwiedziły hangar, w którym stało kilka samolotów, przy których pracowali mechanicy. Na zakończenie z tarasu widokowego, obserwowały ogromne maszyny płynnie startujące i lądujące.

Czytaj więcej...

Przegląd Pieśni Religijnej i Patriotycznej POLSKA – MOJA OJCZYZNA

W dniach 12 – 13 listopada 2019 roku w przedszkolu odbył się Przegląd Pieśni Religijnej i Patriotycznej. Hasłem przewodnim były słowa „Polska – moja Ojczyzna". W występach liczny udział wzięły przedszkolaki wszystkich grup wiekowych. Niespodzianką był grupowy występ 4-latków przygotowanych przez s. Marcelinę. A pięknym uwieńczeniem wspólnego dwudniowego śpiewania i zachwytu nad wolnością był występ Rodziców z grupy 5 – latków. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za zaangażowanie w kształtowanie patriotyzmu w sercach dzieci i przygotowanie ich do występu. Dziękujemy s. Dyrektor za zorganizowanie wspólnego świętowania razem z patriotyczną pieśnią oraz słodkie upominki...

Czytaj więcej...

Akademia Patriotyczna BÓG HONOR OJCZYZNA

W dniu 9 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu, pod kierunkiem Pani Ewy i Pani Moniki, odbyła się Akademia Patriotyczna pt. „Bóg, Honor, Ojczyzna". Dzieci przedstawiły krótką historię odzyskania przez Polskę niepodległości, a także pokazały jak ważny jest szacunek wobec symboli narodowych. W jednej ze scen, w sposób wzruszający, sześciolatki przedstawiły chęć podjęcia służby wojskowej dla ojczyzny. Klimat przedstawienia stanowiły utwory patriotyczne wykonane przez dzieci. Niech atmosfera, płynąca z tego dnia, przypomina nam wszystkim jak ważne znaczenie mają słowa BÓG, HONOR, OJCZYZNA.

Czytaj więcej...

Modlitwa za zmarłych

Dnia 4 listopada 2019 roku grupy 4 i 5 latków udały się na wycieczkę na cmentarz bródnowski. Celem wspólnego wędrowania było podtrzymanie w dzieciach atmosfery pierwszych dni listopadowych – pamięci o zmarłych. Kształtując jednocześnie w najmłodszym pokoleniu postawę patriotyzmu i poznawania historii Polski przedszkolaki odwiedziły grób żołnierzy walczących w II wojnie światowej. Przez postawienie zniczy na tym grobie dzieci poznały wymowę zapalonych zniczy – symbol pamięci oraz światłości Chrystusa. Oczywiście nie zabrakło modlitwy za zmarłych, także z rodzin przedszkolaków...

Czytaj więcej...

Jesienne zabawy na placu zabaw

Dnia 30 października 2019 roku - jest już jesień, ale na szczęście na dworze jest jeszcze bardzo przyjemnie – ciepło i słonecznie. Dlatego warto wykorzystać jeszcze słoneczne chwile na zabawę na świeżym powietrzu. A w co się bawić? Przedszkolaki bardzo lubią bawić się na placu zabaw, który budzi fantazję, zachęca do kontaktu z rówieśnikami, służy do pokonania nowych wyzwań a przede wszystkim do ruchu. Prawie wszystkie lubią zabawy na zjeżdżalni i huśtawkach, niektóre też wybierają psoty i figle w samochodzie lub w chatce. Są również tacy, którzy spacerują lub biegają po ogrodzie.

Czytaj więcej...

Warsztaty bębniarskie z cyklu „Afrykańskie przygody"

Dnia 29 października 2019 roku przedszkolu odbyły się zajęcia bębniarskie z cyklu „Afrykańskie przygody". Tym razem słoń Bao przybył do przedszkola ze swoimi przyjaciółmi: strusiem i szympansem. Dzieci w towarzystwie zwierząt rozwijały umiejętności poczucia rytmu oraz tempa. Uciechom nie było końca, szczególnie w momentach kiedy nowych przyjaciół trzeba było nakarmić bananami czy ziarnami, ale też zabawiać muzyką i śpiewem piosenek w odpowiednim tempie. Dziękujemy za sympatyczne spotkanie i do zobaczenia....

Zobacz fotografie

Teatrzyk pt. „Baśniowy pokoik"

Dnia 22 października 2019 roku w przedszkolu odbył się teatrzyk pt. „Baśniowy pokoik". Głównym bohaterem był pies, który wbrew radom taty i brata, postanowił wybrać się w podróż do krainy róż. Myślał bowiem, że tam wygra psi konkurs piękności i nie będzie musiał nigdy więcej pracować. Jednak jak to w życiu bywa nie obyło się bez przygód i perypetii, np. spotkania z grześkami czyli pchłami czy oddania rodzinnych pamiątek za zaspokojenie głodu. Ostatecznie jednak główny bohater stwierdza, że nie ma lepiej jak u taty i wraca do rodzinnej budy. Teatrzyk podkreślił, iż w życiu zabawa i przyjemność zawsze przeplata się z pracą i wysiłkiem. Nie może być inaczej. Zauważył też dobitnie, pozytywną rolę rodziców, ich rad oraz ogromnej miłości, ciepła i cierpliwości.

Czytaj więcej...