Strona główna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej | Wydawnictwo i Sklep | Rekolekcje w Loretto | Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej
Wycieczka do Zamku Królewskiego

Dnia 5 marca 2020 roku grupy 5 i 6 latków uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Wizyta u króla", które odbywały się na Zamku Królewskim w Warszawie. W czasie zajęć dzieci poznały życie dworskie, znaczenie królewskiego ceremoniału i zakres władzy królewskiej. Podczas wędrówki po wybranych salach ( tronowa, balowa, sypialnia, garderoba)przedszkolaki zdobywały informacje na temat codziennego życia oraz przywilejów ostatniego polskiego króla - Stanisława Augusta. Spotkanie przedszkolaków z królem urozmaicały różne zadania, np. rozszyfrowanie symboliki liter na tronie królewskim oraz wystroju sal zamkowych, odnalezienie królewskiego jabłka, otwieranie tajemniczych drzwi króla czy nauka zachowań wobec króla – dygnięcia. Dziękujemy za zorganizowanie wycieczki i dostarczenie wielu wrażeń i odkryć podczas wizyty u króla.

Czytaj więcej...

Wycieczka do gabinetu stomatologicznego

Dnia 3 marca 2020 roku, w ramach poznawania zawodów, grupa 5 latków udała się na wycieczkę do gabinetu stomatologiczno - ortodontycznego. Dzieci poznały specyficzne narzędzia stomatologiczne: lusterko, ssak, wiertło, okulary powiększające a także urządzenie wspomagające troskę o czystość narzędzi – sterylizator. Przedszkolaki utrwaliły także zasady troski o zęby i jamę ustną: ograniczenie spożywania cukrów, dokładne szczotkowanie zębów czy regularne kontrole stomatologiczne. Na zakończenie spotkania chętne dzieci dokonały profilaktycznego przeglądu zębów. Dziękujemy serdecznie dr Małgorzacie - stomatologowi i ortodoncie - za przyjęcie przedszkolaków, ubogacenie ich wiedzy i zachętę do troski o zęby.

Czytaj więcej...

Wycieczka do zakładu fryzjerskiego

Dnia 27 lutego 2020 roku grupa 5 latków udała się na wycieczkę do zakładu fryzjerskiego. Spotkanie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat zawodu fryzjera. Przedszkolaki w trakcie wizyty utrwaliły znajomość narzędzi pracy fryzjera (myjka, nożyce, różne rodzaje szczotek, suszarki...... i palety z odcieniami koloryzacji, które wzbudziły ogromne zainteresowanie :) ) oraz czynności, które wykonuje (strzyżenie, upinanie fryzur, koloryzacje włosów). Dzieci uzyskały także informacje na temat wpływu odżywiania na kondycję włosów oraz ich właściwej pielęgnacji. Dziękujemy serdecznie pracownikom zakładu fryzjerskiego za serdeczne przyjęcie oraz pokazanie „od kuchni" charakteru tego zawodu.

Czytaj więcej...

Karnawałowy bal przebierańców

Dnia 25 lutego 2020 roku już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas zabawy odbyły się prezentacje poszczególnych grup, tańce i konkursy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Czytaj więcej...

Zajęcia kulinarne – pieczenie: ciasteczka kruche

Dnia 24 lutego 2020 roku w grupie 4 – latków odbyły się kolejne warsztaty kulinarne. Tym razem dzieci robiły zdrowe, kruche ciasteczka z jabłkiem. Przedszkolaki własnoręcznie ugniatały ciasto, dodając poszczególne składniki potrzebne do zrobienia ciasteczek...w kilka chwil ciasto było gotowe do zastosowania foremek.

Czytaj więcej...

Feryjne wypieki

W dniach 10 – 21 lutego 2020 roku w grupach 4 i 5 latkow trwał okres ferii. Ze względu na charakter tych dni rytm dnia był nieco zmieniony. Ale nie myślcie, że leniuchowaliśmy..... Był to czas wytężonej pracy warsztatowej połączonej z doskonałą zabawą. Okres ferii rozpoczęliśmy spotkaniem ze sztuką eksperymentów. Przedszkolaki, rozwijając motorykę małą i zmysł dotyku, z masy solnej przygotowały wulkany. Ileż było radości, gdy zorganizowaliśmy z nich wybuchy kolorowej lawy. Oczywiście przy okazji zastanawialiśmy się jak to się dzieje, że po połączeniu kilku składników następuje prawdziwy wybuch... Dzieciaki szybko rozwiązały zagadkę, ciekawe czy Wam się uda.... W kolejnych dniach z inicjatywy dzieci podjęliśmy tematy kuchenne, czyli towarzyszyły nam warsztaty kulinarne. Zaczęliśmy od ulubionego przysmaku – gofrów, udekorowanych przepysznymi dodatkami (owocami, bitą śmietaną, cukrem pudrem lub czekoladą), następnie zainspirowały nas galaretki, z których powstały „owocowe kubeczki". W kolejnych dniach pojawił się apetyt na pizzę i muffinki. Wszystkie te potrawy wychodziły spod rąk przedszkolaków rozwijając współpracę w grupie, dając świetny masaż sensoryczny, rozwój motoryki małej i morze zabawy i radości. Co będę Wam opowiadać..... sami popatrzcie na swoje pociechy w akcji :)

Czytaj więcej...

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 6 lutego 2020 roku grupa 5- latków udała się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 206. Program spotkania składał się z dwóch części. Pierwszą część tworzyły warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania bezpieczeństwa na miejscu zdarzenie, kolejność informacji podczas wzywania pogotowia, a także schemat resuscytacji oddechowo – krążeniowej. Kolejnym etapem był spacer po szkolne zakończony zajęciami plastycznymi oraz ruchowymi zabawami interaktywnymi. Spotkanie wzbudziło wśród najmłodszych dużo radości i satysfakcji. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie oraz upominki.

Czytaj więcej...

Warsztaty bębniarskie z cyklu „Afrykańskie przygody"

Dnia 4 lutego 2020 roku w przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie Warsztaty bębniarskie przez zabawę bogatą w śmiech, opowieści i piosenki kształtują u przedszkolaków poczucie rytmu, tempa, rozwijają pamięć, a także poszerzają wiedzę na temat zwierząt żyjących na sawannie. Tym razem słoń Bao – przewodnik spotkań – przyjechał do przedszkola ze swoją rodziną, czyli gromadą słoniątek oraz małpkami. Ta zgrana gromadka przedstawiła dzieciom swoje akrobatyczne sztuczki oraz zamiłowanie do przytulania. Zresztą sami zobaczcie co się działo na safari.

Czytaj więcej...

Teatrzyk edukacyjny pt. „Rycerz i księżniczka"

Dnia 28 stycznia 2020 roku w przedszkolu odbył się teatrzyk edukacyjny pt. „Rycerz i księżniczka". Przedstawienie nawiązując do baśniowych historii uwalniania księżniczek zamkniętych w wieży przywołało postawę Jerzyka, który pragnął zostać rycerzem i zdobyć sławę dzięki uwolnieniu księżniczki. Spektakl w niezwykle przyjazny dzieciom i radosny sposób uświadomił małym widzom istnienie dobra oraz zła na świecie. Spotkanie z aktorami w wymowny sposób pokazało, iż zwycięstwo dobra lub zła zależy od decyzji człowieka, od tego czy się trochę postara i włoży wysiłek czy będzie leniwym marudą. Na zakończenie widowiska przypomniano, iż w każdym człowieku kryją się pokłady dobra, dlatego wszyscy jesteśmy księżniczkami lub dobrymi rycerzami.

Czytaj więcej...

Jasełka i Dzień Babci i Dziadka w grupie 6- latków

Dnia 23 stycznia 2019 roku najstarsza grupa z naszego przedszkola wystawiała jasełka pt. „Święta Noc" połączone z dniem Babci i Dziadka. Dzieci miały okazję zaprezentować swój talent aktorski jak i umiejętność współpracy z grupą. Przygotowane przedstawienie składało się z dwóch części: pierwsza obejmowała tematykę narodzin Pana Jezusa. Pojawił się tutaj epizod babci, która okazała serce biednej rodzinie i dała im schronienie. W drugiej części przedszkolaki złożyły życzenia swoim Dziadkom recytując różnorakie wierszyki oraz zatańczyły taniec ludowy. Po przedstawieniu przyszedł czas na wręczenie Gościom, wcześniej przygotowanych, prezentów oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy małym artystom za włożoną pracę i serce. Chcemy również podziękować wszystkim, którzy przybyli na przedstawienie szczególnie kochanym Babciom i Dziadkom.

Czytaj więcej...

Jasełka i Dzień Babci i Dziadka w grupie 5- latków

Dnia 22 stycznia 2020 roku grupa 5-latków obchodziła w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały przedstawienie jasełkowe złożone z dwóch scen: zwiastowania oraz narodzenia Jezusa. Występ urozmaicały tańce oraz śpiew kolęd i pastorałek. Na zakończenie części artystycznej dzieci złożyły życzenia Kochanym Babciom i Dziadkom oraz wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, aby dzielić się radością oraz dumą z małych artystów. Dziękujemy serdecznie przedszkolakom za niezwykłe zaangażowanie i włożony trud w przygotowanie jasełek, a przybyłym Gościom za ubogacenie naszego świętowania.

Czytaj więcej...

Jasełka i Dzień Babci i Dziadka w grupie 4- latków

Dnia 21 stycznia 2020 roku w grupie się wyjątkowe Jasełka, bo połączono je z Dniem Babci i Dziadka, stąd też na scenie pojawili się nie tylko wnuki ale również rodzice. W swoje role i przygotowanie występu włożyli wiele zaangażowania i pasji, co doceniali widzowie częstymi brawami a nawet wspólnym śpiewem kolęd. Dzięki obecności trzech pokoleń, tego wieczoru panowała bardzo ciepła, rodzinna atmosfera prawdziwych polskich Świąt Bożego Narodzenia. Na widowni było mnóstwo wzruszonych babć i zachwyconych dziadków. Jasełka pokazały coś jeszcze - jak niewiele trzeba, aby rodzice, a przede wszystkim podopieczni mogli ze sobą efektywnie współpracować.

Dziękujemy Wam, Kochani Rodzice za zaangażowanie, trud i poświęcenie, za przykład waszej wiary. Niech Mały Jezus udzieli Wam i waszym Bliskim obfitości łask i błogosławi w codziennym życiu.

Czytaj więcej...

Jasełka i Dzień Babci i Dziadka w grupie 3 - latków

Dnia 20 stycznia 2020 roku jasełka grupy 3-latków zostały przedstawione jako pantomimiczna opowieść scen z Bożego Narodzenia. Maluchy z wielką radością, odwagą i entuzjazmem wcieliły się w role, choć dla wielu z nich był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością. W tradycyjną tematykę jasełek , wpleciona została scena z bogaczem - którego serce zostaje przemienione, a on sam dzieli się z potrzebującymi swoim dobrem. Oby Nowo Narodzony Jezus przemieniał również nasze serca, napełniając je radością i pokojem każdego dnia...

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Anioły, aniołki, aniołeczki"

Dnia 17 stycznia 2020 roku w przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Anioły, aniołki, aniołeczki". Z wszystkich grup wiekowych wpłynęło kilkadziesiąt prac. Pomysły na wykonanie anioła były różnorodne, m.in. z gliny, z suszonych darów jesieni, z modeliny, z koralików czy piórek. Małym uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za rozbudzenie wyobraźni i zaangażowanie serc oraz rąk.

Czytaj więcej...

Rodzinne kolędowanie

Dnia 11 stycznia 2020 roku spotkaliśmy się przy żłóbku Pana Jezusa, żeby Mu pokolędować. Było tłoczno, głośno i wesoło a do tego słodko – tradycyjnie przygotowano tort urodzinowy Pana Jezusa. Każde dziecko mogło zaśpiewać przygotowaną przez siebie kolędę solo lub z całą rodziną a znane utwory śpiewaliśmy wspólnie. Było też kilku instrumentalistów. Śpiewaliśmy, graliśmy i cieszyliśmy się nawzajem swoją obecnością. Szczególną radość sprawiło nam spotkanie z licznymi absolwentami i ich rodzinami.

Czytaj więcej...

Wycieczka grupy 4 – latków do biblioteki

Dnia 10 stycznia 2020 roku grupa czterolatków wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej . Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z fascynującym się dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść się między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom także, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Czytaj więcej...

Warsztaty świątecznych kartek

Dnia 19 grudnia 2019 roku grupa sześciolatków wraz z zaproszonymi rodzicami, spotkała się w celu wspólnego tworzenia kartek świątecznych dla dzieci przebywających w szpitalu. Na początku spotkania została zaprezentowana przykładowa kartka świąteczna oraz materiały, z których można było korzystać tworząc swoje dzieło. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy zabrali się do pracy. Dzieci, z pomocą rodziców, miały możliwość zaprezentowania swoich wizji artystycznych. Na koniec spotkania wszyscy przełamali się opłatkiem składając sobie życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Powstałe kartki zostały przekazane mamom, które wręczyły je chorym dzieciom wywołując radość na ich twarzach. Serdecznie Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w to piękne dzieło, a wszystkie dzieci, przebywające w szpitalach mamy w swoich sercach nie zapominając o modlitwie. Niech Anioł Stróż czuwa nad Wami.

Czytaj więcej...

Wizyta Świętego Mikołaja.

Dnia 6 grudnia 2019 roku w przedszkolu pojawił się niezwykły gość z nieba – Święty Mikołaj, biskup. Zasiadł na specjalnie przygotowanym tronie pośród chórów anielskich. Dzieci przygotowały wierszyki piosenki, tańce i laurki. Po występach nastąpił długo oczekiwany moment – wręczenie prezentów i pamiątkowe zdjęcie

Czytaj więcej...

Spotkanie z górnikiem

Dnia 4 grudnia 2019 roku w przedszkolu odbyło się spotkanie z górnikiem. Dzieci poznały podstawowe elementy stroju górniczego. Ciekawym momentem były zagadki związane kolorystyką pióropusza i odkrycie pewnej zależności. Zielony pióropusz jest dla prezesów i dyrektorów górnictwa, biały – dla inżynierów, czarny dla pracowników kopalni, a czerwony dla członków orkiestry górniczej. Przedszkolaki dowiedziały się, iż złoża węgla powstają z kilkuetapowego rozkładu roślin. Interesującym momentem okazało się poznawanie sposobów wydobywania różnorakich złóż (węgla, ropy, soli, minerałów) występujących zarówno w ziemi jak i w wodzie. Dzieci poznały także zagrożenia występujące w pracy górnika oraz zasad bezpieczeństwa pod ziemią. W dniu wspomnienia patronki górników – św. Barbary, życzymy opieki niezawodnej Patronki i bezpiecznych

Czytaj więcej...

Wycieczka Urzędu Pocztowego

Dnia 3 grudnia 2019 roku grupa 4 latków wybrała się do Urzędu Pocztowego, który mieści się w Centrum Handlowym przy ulicy Rembelińskiej. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Zaciekawione dzieci słuchały informacji o pracy urzędnika poczty. Dzięki tej wycieczce dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze czy kupić ciekawą książeczkę. Każde dziecko mogło przybić pieczątkę z datą jaką przybija się na każdym liście i każdej kartce. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Napisaliśmy życzenia świąteczne dla pani Joli. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do zwiedzania sklepu ze zwierzętami, księgarnie i kwiaciarnie.

Czytaj więcej...